nedeľa , 24 mája 2020
Home / POLITIKA / Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Strana zelených Slovenska

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Strana zelených Slovenska

Hodnotenie kandidátky Strany zelených Slovenska (SZS)  do marcových parlamentných volieb je z mojej strany značne komplikované. V prvom rade totiž vôbec netúším, čo robí reálne táto strana a jej predstavitelia. Nikoho z kandidátov som  nezaregistroval v žiadnej politickej debate v nejakom relevantnom médiu a aj preto vôbec netuším, čo títo zelení vlastne chcú. Nevylučujem, že robia niečo pre zelené Slovensko, ale ja o tom neviem. Podobne sú na tom pri hodnotení zelených asi aj kolegovia v DENNÍKU N. Kým pri doteraz hodnotených kandidátkach strán bola vždy uvedená pri kandidátnej listine aj fotka hlavnej osobnosti strany, pri tejto strane nie je žiadne foto. Počet zelených kandidátov na poslancov je na kandidátnej listine 42. Vôbec netuším, ako k takémuto číslu došli, lebo parlament ma 150 poslancov. Videl by som logiku na kandidátnej listine napr. v počte 50 alebo 100, ale 42 ?

Žeby bolo na Slovensku len 42 zelených kandidátov? 

Celé postavenie kandidátky Strany zelených Slovenska (SZS) vzbudzuje nielen dojem, že táto strana kandiduje len preto, že niekto vplyvný rozhodol, že kandidovať má.

Strana nemusí nič robiť. Stačí, že má napísané Strana zelených a mohla a mala by získať tak do 1 % hlasov voličov. Len z titulu názvu  strany (zelení Slovenska) a toho, že štatisticky celosvetovo je minimálne 1 % zelených enviromentalistov, ktorí zachraňujú planétu, jedia bylinky, chránia kožušinové zvieratká, recyklujú a separujú odpad a bojujú proti jadrovým elektrárňam a zbraniam (greenpeace).

Ja však zbožnujem jesť mäso, odpad neseparujem, elektrinu z jadrovej elektrárne Mochovce využívam a takých nás je skoro 99 %. Je preto úplne jasné, že Strana zelených Slovenska do slovenského parlamentu po najbližších voľbách nevkročí. Tých niekoľko tisíc hlasov, ktoré zelení získajú poslúžia účelu, pre ktorý táto strana bola niekým nasadená do volieb. Je to škoda, lebo 5 % strana zelených by vedela zamiešať kartami na slovenskej politickej scéne. To by však strana musela aktívne konať a hlavne by nesmela len plniť pokyny mocných, ktorí ju podľa všetkých okolností nasadili do taktického boja volieb len na odobranie hlasov a ich prepadnutie.

Marian Zaboj

redaktor

predchádzajúce komentáre:

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: TIP

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Strana moderného Slovenska

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA)

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Šanca

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Sme rodina – Boris Kollár

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *