Home / SVET / Vírus ZIKA je svetovou hrozbou. DENNÍK POLITIKA o tom informoval ako prvý na Slovensku

Vírus ZIKA je svetovou hrozbou. DENNÍK POLITIKA o tom informoval ako prvý na Slovensku

DENNÍK POLITIKA ako prvý na Slovensku informoval už 22.1.2016 o nebezpečenstve vírusu ZIKA. Viacerí nás vtedy napadli, že si vymýšľame a bulvarizujeme veci. Neuplynulo ani 10 dní a opäť sa ukázalo, že sme mali pravdu lebo Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dnes na zasadnutí v Ženeve vyhlásila stav medzinárodnej pohotovosti v súvislosti so šírením vírusu zika na americkom svetadiele, ktorej závažnosť vyžaduje vyhlásenie medzinárodnej pohotovosti. Informovala o tom agentúra AP.

DENNÍK POLITIKA totiž informuje, nestranne, slobodne a nezávisle.

Náš článok z 22.1.2016: V Brazílii se narodily tisíce dětí se zakrnělou hlavou. Môžu za ZIKA vírus americkí vedci?

a ďalší náš článok z 27.1.2016 Virus zmenšující dětské mozky je v Evropě, případy hlásí Dánové a Britové. Slovenky, POZÓR!!!

WHO zvolala mimoriadne zasadnutie nezávislých odborníkov v Ženeve, aby na ňom posúdila podozrivé prepojenie medzi vlaňajším vypuknutím vírusu v Brazílii a následným nárastom počtu novonarodených detí s abnormálne malými hlavičkami.

Účastníci ženevskej schôdzky dospeli k záveru, že aktuálne šírenie vírusu zika predstavuje pre verejné zdravotníctvo krízovú udalosť medzinárodného významu. Rozhodnutie bolo prijaté najmä vzhľadom na možnú spojitosť vírusu s detskou mikrocefáliou a neurologickými poruchami.

Napriek tomu, že šéfka WHO Margaret Čchan uviedla, že neexistuje žiaden definitívny dôkaz o tom, že by bol práve vírus zika zodpovedný za akékoľvek vrodené poruchy však vo štvrtok uznala, že „stupeň ohrozenia je extrémne vysoký“.

Posledná takáto medzinárodná pohotovosť bola vyhlásená po vypuknutí eboly v západnej Afrike v roku 2014. Ebola si následne vyžiadala vyše 11.000 obetí na životoch, spresnila AP.

red.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajina odsúdila šéfa nelegálnej ruskej okupačnej administratívy, riadil krádež obilia

Oleksandr Saulenko podľa Služby bezpečnosti Ukrajiny riadil krádeže ukrajinského obilia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *