Home / SLOVENSKO / HORÚCA SPRÁVA: Do prešovskej nemocnice nastúpila armáda. Je to začiatok vojenskej diktatúry?

HORÚCA SPRÁVA: Do prešovskej nemocnice nastúpila armáda. Je to začiatok vojenskej diktatúry?

Ministerstvo zdravotníctva povolalo do prešovskej Fakultnej nemocnice J. A. Reimana príslušníkov Ozbrojených síl SR, aby vykonávali zdravotnícku činnosť namiesto chýbajúcich sestier. Informovala o tom dnes šéfka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Monika Kavecká.

„Toto rozhodnutie je dôkazom toho, že ministerstvo zdravotníctva doposiaľ riskovalo zhoršenie zdravotného stavu pacientov a hrubo zavádzalo, že nie je ohrozená zdravotná starostlivosť pre pacientov v nemocniciach a že dokáže v priebehu krátkeho časového obdobia nájsť adekvátne kvalifikovaný zdravotnícky personál,“ uviedla Kavecká.

Ministerstvo potvrdilo povolanie armády do prešovskej nemocnice. Trvá však na tom, že nejde o krízový stav. „Ide o ďalšie klamstvo funkcionárok sestier. V žiadnom prípade nejde o krízový stav. Nemocnica v Prešove požiadala armádu o výpomoc v prípade potreby, aby mohli zabezpečiť zachovanie aj plánovanej zdravotnej starostlivosti,“ uviedol pre TASR hovorca rezortu zdravotníctva Peter Bubla.

Vstup armády do civilnej nemocnice je značne neštandartný a v novodobej histórii Slovenskej republiky sa také niečo stalo prvý krát. Medzi ľuďmi tak vyvstáva otázka, či to nie je začiatok vojenskej diktatúry.

Bude sa opakovať februára 1948 v inej forme?

red.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Jeden komentár

  1. Ja to vidím tak. Keďže ide o pacientov treba robiť všetko pre nich. Komora to nerobí. Využíva priestor pred voľbami aby získala voličov proti terajšej vláde, v prospech komory. Aj za cenu boja proti pacientom! Fuj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *