Home / POLITIKA / Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Šanca

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Šanca

Šanca je bez šance. Takto to vidím a pritom slovenská Merkelová je mimoriadne sympatická žena. Ani tučná ako afroameričanky a voličky prezidenta Obamu, ani extrémne štíhla ako milenky Borisa Kolára kandidujúce do slovenského parlamentu.

Eva je proste taká šik žena. Neviem síce, či by som chcel mať doma takú sekeru, ale do politiky sa hodí. Má príjemný úsmev, je žena, hovorí k veci, vybudovala rádio Expres, oblepila Slovensko bilboardmi a má aj dajme tomu zo 100 člennej kandidátky, tak 50 % schopných ľudí. Na Slovensku to však nestačí. Slovensko je chorá krajina, ktorá žila 1000 rokov v maďarskej porobe. Genetický potenciál a sebavedomie väčšiny Slovákov je po takom dlho útlaku Maďarov veľmi nízke. Krátke obdobie prvej československej republiky, kde bratia Česi nás posunuli až k prvej Slovenskej republike bolo prerušené víťazstvom komunistov a budovaním socializmu. 25 rokov nasledujúcej demokracie zanechalo stopy na malej duši slovenského človeka také, že nechce nič iné len ISTOTY lebo vie, že nič nezmení a politika je pánske huncútctvo.

Slovenskí ľudkovia sú malí duchom, sú ubolení, sú málo sebavedomí a závidia úspešným. Tí hlasy Eve nedajú. Takých je na Slovensku absolútne drvivá väčšina. Preto je Eva bez šance. Jej kampaň vychádza z racionalizmu, podľa kľúča, ktorý funguje v podnikaní. Politika je však o emóciách. Na Slovensku ešte viac ako kdekoľvek inde. To Eva stále nechápe a tvrdošijne presvedčia, ze sa to dá. Eva, nedá sa to. V dnešnom stave Slovenska nie. História bude hodnotiť Šancu ako šancu pre Slovensko, ktorá nevyšla. Okolo 2 percentá hlasov vo voľbách bude na novú stranu nie málo, ale vzhľadom na vynaložené finančné prostriedky a úsilie to racionálne uvažujúca Eva pochopí tak, že to nestojí za to. Eva to vie už teraz, ale z bojiska sa neodchádza. Každopádne snahu Evy a jej šance si cením. Oholený bez fúzov Viliam Novotný by povedal, že snaha bola, pacient zomrel. Snaha bola ale nevyšlo to Eva. Zmier sa s tým. Hoc zmieriť sa s tým, že stranu Šanca porazia aj komunisti z KSS, Vzdoru a fašisti z ĽSNS je na porazenie. Ešte šťastie, že na tieto prieskumy agentúr AKO a TAKO MAKO sa spoliehať nedá, lebo 0,3 percenta pre Šancu je naozaj hlúposť pár exceláns a to páni z agentúr trošku naozaj prehnali. Reálny výsledok Šance tak uvidíme až v marci 2016.

Marian Zaboj

redaktor

predchádzajúce komentáre:

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: TIP

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Strana moderného Slovenska

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA)

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *