nedeľa , 24 mája 2020
Home / POLITIKA / Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA)

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA)

Hodnotiť kandidátku matovičovho-lipšicovho zlepenca je ako hodnotiť ples po opici. Tešíte sa a dopadne to zle-nedobre. Cestou domov v taxiku ste aj ogrcali partnerku, takže žiadna sláva. Vôbec nič si nepamätáte. Viete len, čo posledné ste pili. Ten posledný pohárik drink plesu. Z krčahu, do ktorého barman nalial všetok nedopitý alkohol zo všetkých stolov. Proste hnusná žbrnda, ale človeku už je to na konci úplne jedno.

Tak nejako vyzerá situácia na slovenskej politickej scéne. Absolútne znechutenie normálneho voličstva, ktoré ešte na Slovensku zostalo.

Matovič sa ho snaží presvedčiť a získať mixom rôznorodých kandidátov. Podobným ako je mix v tom poslednom poháriku z plesu. Nesúrodý maglajz.

Veríte, že nakoniec to vyjde, ale opak je pravdou. Z toho mixu sa človek pogrcá. Pritom išiel do toho posledného pohárika s tým najlepším svedomím. Presne taká je kandidátka matovičovho-lipšicovho zlepenca. Prvých päť ľudí na nalákanie voličov. Lekári, učiteľ, umelci.

Všetci sú obeťami a bielymi vranami. Obeťami celého sveta a systému, lebo poukázali na rozkrádanie.

Dostatočná kvalifikácia na vstup do parlamentu kde kreujete zákony?

Podľa Matovičovho politického zmýšľania určite áno. Namiesto nasadenia do parlamentného boja špičkových právnikov a ekonómov nasadil pošahanec do boja biele vrany. Vie biela vrana so vzdelaním, umelec alebo lekár alebo učiteľ tvoriť zákony alebo ekonomicky premýšľať ?

Asi tak dobre, ako vie právnik a ekonóm operovať alebo maľovať. Nie je to vylúčené, ale nejakému špičkovému právnikovi by som sa operovať radšej nedal. Na druhej strane, byť špičkovým chirurgom alebo vyhodeným učiteľom a považovať sa za budúceho poslanca a tvorcu zákonov v Národnej rade SR vyžaduje dostatok sebavedomia a presvedčenia o svojej genialite. V tomto kontexte je spojenie pošahanca a bielych vrán krásnym príkladom zúfalého stavu politiky na Slovensku.

Povedzme si však otvorene, ktorý špičkový právnik by sa spolčil s pošahancom, ktorého slovo má váhu posratého hajzlového papiera? Iba ak by ste pošahanca zastupovali ako klienta, ktorý okráda štát na DPH a má balík peňazí – ideálne na účte takých 17 miliónov eur. Vtedy je to jednoducho klient a klientov si právnik nevyberá.

Poďme ale ďalej v hodnotení kandidátky zlepenca. Nasleduje zradná skupinka Lipšic a spoločníci. Táto NOVA partička, ktorá za posledné obdobie prestriedala niekoľkých politických partnerov, kým zakotvili medzi obyčajnými ľuďmi, je tiež tragickou politickou fraškou údajne relatívne chytrého právnika Lipšica. Lipšic sa nesprofanoval v politike ani úplatkami, ani príliš vysokou promiskuitou, čo je však celkom logické, keďže vyšiel z KDH. Jeho základným a kľučovým biľagom je vodné delo v mraze na účastníkov protestu GORILA. Ak pripustíme, že z pozície ministra vnútra to nevedel ovplyvniť, lebo sa to len vymklo spod kontroly nejakej aktívnej zelenej gume, tak je to dostatočným dôvodom, aby si právnik Lipšic dal na isté obdobie od politiky pokoj. Vypol, načerpal energiu a vrátil sa v príhodný čas.

Stred matovičovej kandidátky je klasicky matovičovský. Nalákate ľudí túžiacich stať sa poslancami a presvedčíte ich, že sa môžu prekrúžkovať. V BMG nalákali ľudí, že dostanú vysoké percentá. Figliarsky úkon je presným vyjadrením Igorovho myslenia, rovnako ako to bolo u Fruniho. Prízemné ľudské vlastnosti. Mať 4 milióny eur na účte na kampaň a dokázať presvedčiť ľudí, aby robili zadarmo pre jeho krúžok a on minimalizoval náklady na kampaň, dokáže len naozaj dobrý podnikateľ. V tom je Igor naozaj dobrý.

Záver Igorovej kandidátky ja každopádne úplne najlepší. Hraško. Ďalším je spolupracovník Smeru a rozdeľovač eurofondov pre cigánov a smerákov, rómsky splnomocnenec pre rómske komunity s veľkým potenciálom cigánskych hlasov. 

Plus Helenka, žijúca zo vzduchu. Hraško je úplne neškodný a fájn chlapík. Príde s fujarou, zahrá Vám, a vy keď ste dostatočne pripitý mu dáte hlas. Rómsky splnomocnenec je iná káva. Zvláda dve funkcie naraz, rozďeľuje správnym smerom eurofondy pre cigánov, čím robí špinavú robotu čistou. Dokazuje nepriamo, že Igi sa nakoniec s tými smerákmi na nejakých tých kšeftoch dohodnúť možno aj vie.

Helenka je kapitolou samou o sebe. Bojovníčka proti európskej únii a NATO podpíše kedykoľvek papier, že keď ju Igor dá na kandidátku, podporí aj zánik Slovenska, či leteckú základňu v Poprade. Len nech je na tej kandidátke a je poslankyňou. Keď jej tú funkciu prezidentky už vyfúkol sused z Popradu, stačí byť aj poslankyňou.

Posledné miesto na kandidátke si vybral ako už tradične Igor Matovič. Bez Igora by nikdy nevznikli OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Bez Igora by si nikdy OBYČAJNÍ ĽUDIA nezačali o seba namýšľať, že sú NEOBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti by nenapadlo stať sa závislými.

Ale ani ja som si nemyslel, že ten posledný mix pohárik na plese bude ten, z ktorého sa pogrcám. Tak ako z Matoviča. Dotiahol moje znechutenie z politiky na maximum. Niečo medzi 4,8 a 5,9 % mu ale tipujem. V alkohole je 5 % promile už klinická smrť. V politike je to iné. Keď ste cez 5 %, ste za vodou. To Igimu stačí. Ďalšie 4 milióny eur navyše, ďalšie 4 roky zábavy v parlamente. Proste ďalší pošahanec, ktorý dokázal presvedčiť do 200 000 voličov (200 000 debilov dalo nielen hlas, ale aj svoje úspory do pyramídovej hry BMG), že ich hlas jemu zachráni Slovensko.

Marian Zaboj

redaktor

predchádzajúce komentáre:

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: TIP

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Strana moderného Slovenska

tipy do denníka

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *