nedeľa , 9 mája 2021
Home / POLITIKA / I. MATOVIČ: Dôvod spojenia OĽaNO a NOVA sme ľuďom nevysvetlili. Ale prachy za voľby potešia

I. MATOVIČ: Dôvod spojenia OĽaNO a NOVA sme ľuďom nevysvetlili. Ale prachy za voľby potešia

To je základné posolstvo spojenca Smeru Matoviča, ktorý síce verbálne na Fica útočí, ale reálne Matovič cez rómskeho splnomocnenca Polláka participuje na rozkrádačkách eurofondov určených pre cigánov. Zároveň Matovič počíta so svojou ženou milióny eur, ktoré súkromná strana Matoviča získava za príspevky za hlasy. Je schopný dať na svoju kandidátku okrem Lipšica každého hlupáka, ktorý je však verejne známy, aby mu priniesol hlasy a tým pádom aj peniaze.

Ako však dnes pre TASR Matovič uviedol, tak Lipšic nevie ľudí dostatočne presvedčiť, lebo nerozdáva sociálne balíky. “Niekedy je to osud politikov, ktorí to so Slovenskom myslia dobre. Ľudia chcú byť niekedy klamaní a podliehať ilúziám a nepozerajú sa, čo je za tým. Politici, ktorí im hovoria, ako to je, hovoria im pravdu do očí, tých radšej posúvajú na okraj svojho záujmu. To môže byť aj prípad Dana Lipšica,” konštatoval.

Na margo spojenia OĽaNO a NOVA Matovič tiež zdôraznil, že na jednej strane mnoho ľudí volá po spájaní síl v pravici, a keď niekto urobí takýto ústretový krok, potom im to nevyhovuje. “Zároveň, nikto v júni nepredpokladal, že Smer-SD si postaví kampaň na strašení ľudí a na hrozbe utečencov, ktorí sem ani nechcú prísť. Ľudia sa nechali vystrašiť a dôsledkom je, že Smeru-SD preferencie dramaticky narástli,” podotkol šéf Obyčajných. Aj preto OĽaNO-NOVA zmenili taktiku a napriek pôvodným vyhláseniam nejdú do volieb ako koalícia, ale ako jedna strana. Dvojkoalícia totiž potrebuje na vstup do parlamentu zisk minimálne sedem percent hlasov.

“Urobili sme to, aby neprepadli hlasy a Smer-SD nevytvoril s SNS ústavnú väčšinu. Ja by som bol najradšej, keby celá opozícia dokázala prísť s jedným programom a povedať, že po voľbách ho chceme spoločne presadiť. Nech si ide každý so svojou stranou, ale treba už pred voľbami ukázať, že vieme spolupracovať,” dodal Matovič.

Nám nezostáva nič iné,  len ďalej konštatovať, že Igor cigánstvam veríme 🙂

Na fotke údajne Lipšic ukazuje Matovičovi veľkosť a Igor len zahanbene pozerá

lipsic matovic

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mesto Trnava zrušilo pre pandémiu tradičný kvetinový trh, ľuďom však prináša alternatívu

Radnica bola prinútená prispôsobiť sa aktuálnym protipandemickým opatreniam.

2 komentáre

  1. “Denník Politika” sa dušoval, že prinesú dôkazy o tom, že Matovič spolupracuje so Smerom. Zatiaľ z toho nič nebolo. Skôr mám pocit, že Denník Politika je brigádnikom a napomáhačom Smeru.

  2. Z Matoviča srší otvorená nenávisť voči Ficovi, ale na druhej strane nečítaš Peter aj iné nezávisle spravodajstva? Dozvedel by si sa z nich, že najlepší Ficov priateľ Výboh je Matovičová rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *