Home / POLITIKA / Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: TIP

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: TIP

V komentároch a hodnotení kandidátnych listín vo voľbách do Národnej rady v roku 2016 začínam TIPom. Strana TIP má v marcových parlamentných voľbách číslo 1. Ak by sme nevedeli, že táto strana je umelo vytvorený subjekt košickej kliky Smeru, aby zmiatol lezby, gejov a podobnú úchylnú skupinu občanov SR tak, že nebudú voliť Sulíkovú Sasanku ale TIP, mohli by sme kľudne povedať, že kandidátna listina tejto strany nie je celkom zlá.

Kandidáti a kandidátky strany TIP sú zväčša vzdelaní ľudia.

Na čele kandidátky je biely kôň Hudec, ktorý ťaží zo slovenského zdravotníctva a môže sa naplno venovať politike. Zdroje zo slovenského zdravotníctva na projekt TIP nie sú malé, ale tých pár miliónov na tento projekt by sa smeráckym kachličkárom nakoniec mohlo vyplatiť. Koniec koncov, smeráci to neplatia z vlastného, takže ak by aj projekt TIP bol neúspešný, kachličkárov to bolieť nebude.

Môj odhad výsledku TIPu je niečo medzi 1 až 3 percentá. V prípade, že sa TIPákom vydarí kampaň a dosiahnu 3 %, bude to koniec pre holohlavého Sulíka a jeho partičku židov z OKS. V takomto prípade bude investícia do TIPu hodnotená ako dobrá investícia, lebo neúčasť SaSky v parlamente by určite potešila Smerákov. Z neúčasti Sulíka v parlamente by sa istotne potešili aj Kádeháci a Matovič.

Na kandidátke TIPu sa ocitlo niekoľko zaujímavých persón. 8 Ján Hurban Ing. M.B.A., LL.M. 33 rokov, viceprimátor, Senica, 13 Ľubomír Bajus 56 rokov, invalidný dôchodca, Košice, 53 Peter Maliňák 48 rokov, výsluhový dôchodca, Košice

Táto trojka kandidátov je príznačná pre celú TIPácku kandidátku. Mix úspešných a a menej úspešných (po anglicky lúzrov). Zostavenie kandidátky TIPu nápadne pripomína logiku zostavovanie kandidátky Smeru. S tým rozdielom, že v TIPe prevládajú kandidáti z východného Slovenska. Košice a Svidník majú významné zastúpenie v počte kandidátov.

Nebožtík Vasiľ Biľak by sa určite potešil, ak by od Svidníka bolo v parlamente v Bratislave viac východniarov.

Celkovo hodnotím kandidátku Tipu ako mimoriadne vyváženú tak po odbornej stránke, ako aj z regionálneho hľadiska. Postrádam na nej síce verejne známe osobnosti z komunity lezieb, gejov, homosexuálov a transexuálov, ale nie je vylúčené, že v rámci kampane niektorý/á z kandidátov vytiahne na verejnosť svoju sexuálnu úchylku, aby odlákal/a pár neistých zo Sulíkovej skupinky.

Farby TIPu sú pekné. Škoda len, že sa nepodarilo presvedčiť Romanu Schlesinger – LGBTI aktivistku, aby sa pridala na ich stranu. To je snáď jediná výtka na kandidátnu listinu TIPu. Inak šicko šedzí jak má, povedal by Vasiľ i Pali 🙂

Marian Zaboj

redaktor

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pred špecializovaný súd sa opäť postaví „Hrobár“ z gangu sátorovcov, najvyšší súd predtým vyhovel jeho odvolaniu

Lehel H. svoju prezývku nadobudol tak, že na pozemku v areáli bývalého družstva v Čótfe zakopával obete mafiánskeho gangu sátorovcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *