Home / POLITIKA / Odnož Smeru ide do volieb bojovať proti korupcii. Faloš a pretvárka víťazia nad láskou a pravdou

Odnož Smeru ide do volieb bojovať proti korupcii. Faloš a pretvárka víťazia nad láskou a pravdou

Prioritou volebného programu strany TIP v parlamentných voľbách v marci 2016 je politika spolupráce a boj proti korupcii. Oznámil to po včerajšom sneme strany TIP v Liptovskom Jáne jej predseda Tomáš Hudec.

„Naše priority sú tri. Politika spolupráce, boj proti korupcii a základné programové veci, ktoré chceme presadiť a pri ktorých neustúpime. Do vládnej koalície by sme išli s tou stranou, ktorá bude súhlasiť s naším rozumným programom boja proti korupcii,“ informoval Hudec s tým, že to je zároveň hlavný bod ich volebného programu, ktorý sa podľa jeho slov venuje všetkým oblastiam. Výsledkom spolupráce proti korupcii by mal byť lepšie hospodáriaci štát. Ako ďalej povedal predseda TIP, slovenská politika potrebuje spoluprácu, okrem hádok by sa mali politici naučiť aj spolupracovať.

Za veľký úspech považujú predstavitelia strany voľby do Európskeho parlamentu (EP), kde získali viac ako 20.000 hlasov (3,69 percenta). „K tomu, aby sme mali aspoň jedného poslanca v EP nám chýbalo iba 6600 hlasov. V týchto voľbách sme skončili lepšie ako niektoré strany s dlhoročnou tradíciou. Prví pod čiarou, čo nám ukazuje, že sme na najlepšej ceste dosiahnuť náš cieľ stať sa parlamentnou stranou,“ vyjadrila radosť prvá podpredsedníčka Jana Vološtinová. 

Volebný program sa chystajú zverejniť už čoskoro, naopak kandidačnú listinu prezradia až tesne pred odovzdaním. Strana TIP má aktuálne 280 členov, z čoho v jej štruktúrach pôsobí 78 okresných predsedov a koordinátorov a sedem krajských predsedov. Ich vekový priemer je 38 rokov. Ako dodal podpredseda Schwantzner, počet podaní rúk členov strany s občanmi počas svojich aktivít po celom Slovensku presahuje číslo 150.000.

Dag Daniš píše vo svojom komentári na aktualitách aj toto:

Brigádnici Smeru použili milióny z eurofondov na vlastný biznis v zdravotníctve. A na vlastné zabezpečenie. Aj vďaka tomu mohli neskôr založiť a financovať nový politický projekt – stranu TIP, prezývanú ,,Paškovi chlapci“.

Stalo sa to takto. Jana Vološinová, pôvodným povolaním učiteľka, si so svojou spoločníčkou založila firmu Edelma (rok 2009). Krátko nato firma získala od ministra zdravotníctva krásnych 2,3 milióna eur z eurofondov.

Firma kúpila drahé zdravotnícke prístroje – na testy Helicobactera. A budovu polikliniky v Banskej Bystrici.

Neskôr sa stala Vološinová prvou podpredsedníčkou strany TIP. Jej spoločníčka zas kandidovala za Smer. A dnes je členkou správnej rady Úradu na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Ďalej. Tomáš Hudec, pôvodným povolaním lyžiarsky inštruktor, začal tiež podnikať s ,,paškovcami“ v zdravotníctve. A skončil ako predseda strany TIP.

Hudecova firma (Sanitstom) získala výnosnú zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Limit 33 tisíc eur mesačne… Jeho firma je zároveň servisným pracoviskom na vyhodnocovanie testov Helicobactera. Pracuje v priestoroch firmy Edelma (ktorá na ,,rozvoj“ dostala spomínané milióny z eurofondov).

Záver. Dvaja najvyšší lídri strany TIP slušne zarobili na eurofondoch, prípadne na zmluvách so Všeobecnou zdravotnou… Vďaka ,,paškovcom“ zo Smeru. A nakoniec založili stranu, ktorej úlohou je oslabovať pravicu – útokom odzadu.

Zdroj: http://www.aktuality.sk/clanok/306294/komentar-daga-danisa-ako-si-brigadnici-smeru-zalozili-stranu-z-eurofondov/

Je teda jasné, že strana TIP je naozaj to najlepšie, čo môže v budúcnosti spolupracovať so SMERom. Aj smeráci aj tipáci totiž hovoria o spolupráci a boji proti korupcii. Skutky sú síce trochu iné, ale na Slovensku je to jedno a všetko je aj tak OK.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Smer-SD nepodporí členstvo Ukrajiny v NATO, podľa Blanára je najdôležitejšie začať mierové rokovania

O budúcom členstve Ukrajiny v NATO musia rozhodnúť všetky členské krajiny a musia byť splnené všetky podmienky.

Jeden komentár

 1. Marian Zaboj Redaktor

  Oznamujeme čitateĺom DENNÍKa POLITIKA, že FB dnes (22.11.2015) blokol zdieľanie tohto nášho článku  DENNÍK POLITIKA – VŽDY A VŠADE PRVÝ. Argumenty a fakty. Zároveň FB blokol aj zdieľanie všetkých ďalších článkov z DENNÍKa POLITIKA.  Hackeri tiež napádajú náš web. Náš web je 
  https://www.dennikpolitika.sk
  INFORMUJTE nás, či články z DENNÍKa POLITIKA
  môžete
  alebo nemôžete
  zdieľať na
  FACEBOOKu.
  Prípadne navrhnite riešenie vzniknutej situácie. Ďakujeme!!!
  tipydodennika@dennikpolitika.sk
  Svedčí to jednoznačne o tom, že podávaním pravdivých nestranných a nezávislých správ sme šliapli na kurie oko viacerým. Naši spoulpracovníci zisťujú, komu až tak veľmi DENNÍK POLITIKA vadí.
  Budeme vás priebežne informovať. Peknú nedeľu praje 
  redakcia DENNÍKa POLITIKA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *