Home / POLITIKA / Schengen končí. Hranice sa zatvárajú a Západ chce vypudiť imigrantov na Východ

Schengen končí. Hranice sa zatvárajú a Západ chce vypudiť imigrantov na Východ

O tejto možnosti sme informovali naších čitateľov už 14. september 2015 v príspevku SLOBODA A KONIEC SCHENGENU. Takže nič nové pod slnkom. Opäť sa potvrdilo to, čo sme uverejnili a nikto iný to blogerovi uverejniť nechcel. Iba DENNÍK POLITIKa.

Znovuzavedenie hraníc medzi Slovenskom a Rakúskom, prípadne kontroly aj pri ceste do Česka. 
Holandský denník De Telegraaf tvrdí, že holandský parlament diskutoval o možnosti takzvaného minischengenského priestoru. Ten by mal zahŕňať štáty Beneluxu, Nemecko a Rakúsko.
Minister zahraničia Bert Koenders však plán dementoval, priznal však, že vláda sa zaoberá alianciou štátov, ktoré majú podobný postoj k utečeneckej kríze. Krajiny strednej Európy, medzi nimi Slovensko, odmietajú prerozdelenie žiadateľov o azyl na rozdiel od týchto západných štátov.

Omnoho závažnejší je však fakt, že za celým úsilím Západu je snaha vypudiť imigranotov na Východ a tak sa zbaviť problémov s utečencami spojenými. Cieľom Merkelovej  je teraz vracanie utečencov do krajín, kde vstúpili do EÚ, ako to predpokladajú európske dohody. Berlín ich v auguste prestal uplatňovať pre utečencov zo Sýrie ale Nemci opätovne žiadajú vykonávanie riadneho azylového procesu.

„Nemecko sleduje cieľ vrátiť sa k riadnemu azylovému procesu. K tomu patrí aj to, že ustanovíme, ktorý členský štát je pre vedenie azylového procesu príslušný,“ uviedol hovorca ministerstva vnútra.

Takže postupnosť bude asi taká, že snahou Západu bude vypudiť čo najviac utečencov na Východ, keďže dohody o utečeneckých kvótach zlyhali. To všetko sa bude diať pod rúškom riadneho azylového procesu. Následne alebo aj súbežne uzatvorí Západ hranice a ukončí existenciu Schengenu v súčasnej podobe. Ná Východe zostane problém (potrestanie V4 za odmietanie utečencov prostredníctvom kvót). Západ však prejaví s Východom aj istú solidaritu a za každého utečenca, ktorého si necháme nám pošle pár eur.

(gov)

 

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Grécko trápia vysoké teploty, v Aténach zatvárajú Akropolu a ďalšie pamiatky (foto)

Grécke ministerstvo kultúry uviedlo, že Akropola, ktorá je najobľúbenejšou starovekou pamiatkou v krajine, bude uzavretá od poludnia od 17:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *