Home / POLITIKA / Fico: My nie sme schopní viesť vojnu. SK ARMÁDA slúži len na rozkrádanie peňazí z rozpočtu

Fico: My nie sme schopní viesť vojnu. SK ARMÁDA slúži len na rozkrádanie peňazí z rozpočtu

DENNÍK POLITIKA opäť ako prvý denník priniesol informáciu, že Slovensko je vo vojnovom stave. Včera to potvrdil minister Glváč a dnes aj premiér Fico. 

Fico oznámil, že krajina je pripravená zareagovať na požiadavku Francúzska, ktoré v utorok (17.11.) oficiálne požiadalo štáty EÚ o podporu a pomoc pri vojenských operáciách v Sýrii a inde vo svete v súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži.

Po prvý raz tak aktivovalo článok 42.7 zmluvy EÚ podľa, ktorého majú ostatné štáty únie „povinnosť poskytnúť pomoc a podporu“ tej členskej krajine, ktorá sa stala obeťou útoku.

„My nie sme schopní viesť vojnu ako krajina. Ale máme ženistov, máme profesionálov, ktorí vedia odstraňovať míny, výbušniny, máme ľudí, ktorí vedia pomáhať pri rekonštrukcii mostov, pri rekonštrukcii železníc, máme dobrých zdravotníkov, máme pripravenú poľnú nemocnicu, ktorú môžeme okamžite poskytnúť,“ menoval spôsoby, ako by mohlo byť Slovensko nápomocné.

O žiadosti o pomoc Francúzska informoval minister obrany Jean-Yves Le Drian. Táto pomoc by mohla mať podľa neho formu „buď spolupráce v rámci francúzskej intervencie v Sýrii či Iraku, alebo aj úľavy či podpory Francúzska v iných operáciách“. Členské krajiny EÚ majú s Francúzskom viesť technické rokovania, aby spresnili charakter ponúkanej pomoci.

Ak premiér Fico verejne prizná, že „My (Slovensko) nie sme schopní viesť vojnu“ – tzn. nie sme schopní sa ani brániť pred islamskými teroristami, tak načo nám takú armádu?

Môžme teda konštatovať, že  SK ARMÁDA slúži len na rozkrádanie peňazí zo slovenského rozpočtu a treba takú armádu úplne zrušiť a takého premiéra dať do Leopoldova, lebo zradil našu vlasť!

Alebo majú čitatelia DENNÍKa POLITIKA iný názor ako sacmat?

(sacmat)

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba a Danko spájajú sily, kandidátka SNS má byť atraktívna

Tomáš Taraba pravdepodobne po Veľkej noci ohlási spoluprácu s Andrejom Dankom a Slovenskou národnou stranou (SNS).

Jeden komentár

  1. To čo povedal znamená že Slovensko nemožne viesť vojnu proti inému štátu pretože napr. nieje schopné pokryť celé hranice atď. Preto nemôžme viesť vojnu. Ale to neznamená že naša armáda je zlá. To znamená že je malá. A v krajinách kde sa bojuje Slovensko pomáha dosť EOD špecialistami atď… Preto som nepochopil ten poslední odstavec že armáda je iba na branie peniazý z rozpočtu a o tom že Fico zradil našu vlasť… Je vidieť že to písal niekto kto to 5 minúť študuval na Google .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *