Home / POLITIKA / Radovan Bránik: Kotleba znovu dokázal rozbiť jednotnú kandidátku, jeho rozkladná činnosť nás ochráni

Radovan Bránik: Kotleba znovu dokázal rozbiť jednotnú kandidátku, jeho rozkladná činnosť nás ochráni

Dňa 27.10.2015 sa na pôde verejnoprávnej televízie STV2 uskutočnila už tradičná relácia „Večera s Havranom“, kde sa Radovan Bránik, redaktor týždenníka týždeň, venoval už tradične svojej téme. No tentoraz ostro a s radosťou zaútočil na banskobystrického župana Mariána Kotlebu: „…druhá časť je tá, ktorá dlhé roky a vlastne dodnes považuje napríklad Mariána Kotlebu za absolútneho zradcu, preto lebo Marián Kotleba v skutočnosti na Slovensku v dnešnej podobe nepredstavuje žiadny extrém. Je to jeden úradník, ktorý sedí ma obrovskom balíku peňazí, distribuuje ich a robí to isté, čo robí ktorýkoľvek iný politik. Čiže považovať Mariána Kotlebu za extrémistu dnes už z niektorých vyhlásení by sa dalo, ale jeho reálna činnosť a jeho nezameniteľný podrazácky štýl, ktorým dokázal znovu pred týmito voľbami rozbiť jednotnú kandidátku radikálov. Bohužiaľ to musím povedať, ale jeho rozkladná činnosť možno ochráni náš slovenský parlament pred účasťou týchto ľudí vo voľbách na jednej kandidátke.“
Radovan Braník neskrýval svoju radosť z tohto faktu a ďalej útočil na človeka číslo dva na národnej scéne Mariána Magáta: „Na Slovensku je jeden divadelník, to je pán Kotleba, ktorý dokáže zo seba vysotiť nejakú extrémistickú agendu v snahe nejakým spôsobom zaujať a ponechať si istú pozíciu a potom je tu jediný autentický predstaviteľ tejto extrémnej časti, to je práve Marián Magát, ktorý je lídrom tej novej politickej strany, stal sa ním pred krátkym časom, ktorý jediný absolútne otvorene popisuje svoje ciele. Tvrdí, že demokracia je v skutočnosti tyraniou, tvrdí, že treba zlikvidovať existujúce piliere štátu tak, ako existuje a nahradiť ho absolútne novým systémom.“

Či sú tieto rozpory, ktoré menoval pán Braník, dôvodom odmietania Mariána Magáta a novej politickej strany CESTA napriek Kotlebovmu prísľubu spolupracovať objasní asi len čas.

Kotlebova pozícia je však ohrozená, ak voľbami neprejde ako víťaz. Mnohí sa zhodujú, že Kotleba nevyhrá už ani ako župan a voľby do Národnej rady budú pre neho skúška ohňom. Ak Kotleba neuspeje, je viac ako pravdepodobné, že ho na nacionalistickej scéne v pozícii vedúcej osobnosti nahradí Magát alebo niekto úplne iný. Čas teda ukáže, či sa Radovan Bránik mýli alebo aj nie.

Celú reláciu si môžete pozrieť na: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7865/79108

Marian Zaboj

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Eurobarometer ukázal, čo najviac trápi Slovákov aj historické minimá dôvery vo vládu a parlament

Aktuálnu situáciu na Slovensku vníma negatívne 79 percent obyvateľov, sme pesimistickejší v porovnaní s obyvateľmi krajín Európskej únie (EÚ), s ktorými susedíme.

Jeden komentár

  1. Mino Mazurek je poriadne mimo. Chapem ho, ze bude Mariana Kotlebu vychvalovat a obhajovat do nekonecna ale to mu len brani v triezvom pohlade. Kotleba je dobry chalan a mozno svojho casu aj vela robil – dnes uz nerobi nic a narodne hnute doslova rozklada. Neviem ci to robi pod tlakom systemu alebo len preto ze by rad bol a zostal vodcom a nechce okolo seba nikoho. Jeho tim je uplne nepouzitelny a nie je ani najmensia nadej ze by sa tam objavil niekto co len trochu schopny. Ak by sa objavil tak ho Marian vyhodi a to sa deje uz vela rokov. Na to je vsak potrebne Mariana poznat. Magat spravil dobre ze ide sam lebo on vsetko co hovori aj skutocne tak mysli a v tomto je na Slovensku uplne ojedinely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *