Home / SVET / Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb

Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb

11.6.2024 (SITA.sk) – Malawijský viceprezident Saulos Chilima a deväť ďalších ľudí zahynulo pri havárii malého vojenského lietadla. V utorok to v štátnej televízii oznámil prezident Lazarus Chakwera s tým, že stroj našli po dni pátrania „úplne zničený“ v kopcovitom teréne pri meste Mzuzu a všetci na palube zomreli pri náraze.

Okrem 51-ročného Chilimu bola na palube lietadla aj bývalá prvá dáma Shanil Dzimbiri. V lietadle bolo dovedna sedem pasažierov a traja členovia posádky. Skupina cestovala do Mzuzu na pohreb bývalého vládneho ministra.

Lietadlo odletelo v pondelok ráno z hlavného mesta Lilongwe, ale asi o 45 minút neskôr nedokázalo pristáť na medzinárodnom letisku Mzuzu asi 370 kilometrov severne.

Leteckí dispečeri povedali lietadlu, aby sa nepokúšalo pristáť na letisku v Mzuzu pre zlé počasie a zlú viditeľnosť, a požiadali ho, aby sa otočilo späť do Lilongwe. Kontrola letovej prevádzky potom stratila kontakt s lietadlom a to zmizlo z radarov. Oblasť havárie prehľadávalo zhruba 600 vojakov, policajtov a lesníkov.

Viac k témam: Havária lietadla
Zdroj: SITA.sk – Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová dostala od Pavla najvyššie štátne vyznamenie. Rad Bieleho leva získala za zásluhy v prospech Českej republiky

Ako uviedol prezident Petr Pavel vo svojom príhovore, aj napriek tomu, že sa ich prezidentské mandáty neprekrývali tak dlho, ako by si prial, stihli toho dosť veľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *