Home / SVET / Ruské útoky na rovnaké oblasti pri posebe nasledujúcich úderoch zabili už 91 záchranárov, stovky z nich boli zranení (foto)

Ruské útoky na rovnaké oblasti pri posebe nasledujúcich úderoch zabili už 91 záchranárov, stovky z nich boli zranení (foto)

4.4.2024 (SITA.sk) – Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu pri po sebe nasledujúcich úderoch ruskej armády na to isté miesto o život prišlo 91 ukrajinských záchranárov a 348 utrpelo zranenia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Uviedla to vo štvrtok ukrajinská verejnoprávna televízia Suspiľne, ktorá citovala štátnu záchrannú službu. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

At least 4 died, including 3 firefighters, after „Russian Federation“ bombed the peaceful city of Kharkiv with Iranian Shaheed drones, in a series of terrorist attacks against the city. pic.twitter.com/sVouBHyQSl
— WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated) April 4, 2024

Naposledy ruské sily použili takúto taktiku dvojitého úderu pri útoku dronmi na Charkov v noci na štvrtok. Zomreli traja ukrajinskí záchranári, ktorí na miesto prišli po prvom údere. Ďalší záchranár utrpel zranenia a je vo vážnom stave.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Obete, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky na rovnaké oblasti pri posebe nasledujúcich úderoch zabili už 91 záchranárov, stovky z nich boli zranení (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zomrel taliansky módny návrhár Roberto Cavalli, jeho značku si obľúbila Madonna aj Beyoncé

Cavalli bol známy svojím okázalým, očarujúcim štýlom a textilnými inováciami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *