Home / SLOVENSKO / Polícia rozhodla vo veci trestného oznámenia, ktoré sa týkalo petície za odstúpenie Šimkovičovej

Polícia rozhodla vo veci trestného oznámenia, ktoré sa týkalo petície za odstúpenie Šimkovičovej

4.4.2024 (SITA.sk) – Vo veci trestného oznámenia Ministerstva kultúry (MK) SR, ktoré sa týkalo otvorenej výzvy za odstúpenie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) padlo rozhodnutie.

Ako pre agentúru SITA uviedla Gabriela Kováčová z Krajskej prokuratúry v Bratislave, poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Bratislava Staré Mesto – stred trestné oznámenie odmietol, „nakoľko nie je dôvod na začatie trestného stíhania„.

Uznesenie nenadobudlo právoplatnosť

Kováčová podotkla, že uznesenie zatiaľ nenadobudlo právoplatnosť. Pripomenula tiež, že oznamovateľom bol generálny tajomník služobného úradu MK SR Lukáš Machala a trestné oznámenie sa týkalo podozrenia zo spáchania trestného činu neoprávneného prístupu do počítačového systému, a to v súvislosti s podozrením na manipuláciu s hlasmi a podpismi v elektronickej petícii za odvolanie ministerky Šimkovičovej.

Otvorenú výzvu na portáli petície.com spustili zástupcovia kultúrnej obce, ktorí požadovali okamžité odstúpenie ministerky kultúry Šimkovičovej. Kritizovali viaceré kroky ministerstva i avizované zámery. Pod výzvu sa podpísalo viac než 180-tisíc osôb.

Spochybnili autenticitu

Rezort kultúry podal pre výzvu za odstúpenie ministerky trestné oznámenie. Ako informoval hovorca MK SR Pavol Čorba, trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR podali z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu neoprávneného prístupu do počítačového systému, sabotáže, neoprávneného nakladania s osobnými údajmi, poškodzovania cudzích práv a ďalších možných súvisiacich trestných činov.

Ministerstvo tiež spochybnilo autenticitu a počet podpisov, vyslovilo názor, že petícia je cielene manipulovaná.

Viac k témam: hovorca Ministerstva kultúry (MK) SR, Ministerka kultúry SR, Petícia, Trestné oznámenie, výzva na odstúpenie
Zdroj: SITA.sk – Polícia rozhodla vo veci trestného oznámenia, ktoré sa týkalo petície za odstúpenie Šimkovičovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Boj o Fond na podporu umenia. Na odmietnutie novely zákona vyzýva poslancov vyše 200 mimovládok

Fond na podporu umenia vznikol preto, aby nerozhodovali politici, ale odborníci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *