Home / SLOVENSKO / Čaputová s novelou Trestného zákona súhlasí, a preto ju podpísala. Huliak kritizoval aj ústavných sudcov

Čaputová s novelou Trestného zákona súhlasí, a preto ju podpísala. Huliak kritizoval aj ústavných sudcov

2.3.2024 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila súhlas s novelou Trestného zákona, keď ju podpísala.

V relácii RTVS Sobotné dialógy sa takto vyjadril predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie a poslanec parlamentu Rudolf Huliak (zvolený za SNS).

Spokojní sú so zrušením ÚŠP

Dodal, že oni sú spokojní s tým, že v prípade časti, ktorá bola pre nich najdôležitejšia, a to rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), Ústavný súd (ÚS) SR nepozastavil účinnosť.

Huliak sa tiež na margo ústavných sudcov vyjadril, že je vidieť „za koho kopú“. Ústavných sudcov vyberá parlament a menuje hlava štátu, Huliak poukázal na to, že ich vyberal predošlý parlament.

Väčšinu vyberal Smer

Podpredseda Európskeho parlamentu a podpredseda hnutia Progresívne Slovensko Martin Hojsík mu oponoval tvrdením, že väčšinu súčasných sudcov ÚS SR vyberali ešte parlamenty za predošlých vlád strany Smer-SD.

Pripomenul tiež, že prezidentka sa vyjadrila, že novelu podpísala pre to, aby dala ÚS SR čas preskúmať ju, nie pre to, že s ňou súhlasí.

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Prezidentka SR, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Čaputová s novelou Trestného zákona súhlasí, a preto ju podpísala. Huliak kritizoval aj ústavných sudcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na muníciu pre Ukrajinu sa vyzbieralo už viac ako 3,5 milióna eur. O slovenskej zbierke píšu aj zahraničné médiá

Zbierka na múniciu pre Ukrajinu bude aj naďalej pokračovať.

Jeden komentár

  1. Miroslav Sukenik

    Som si úplne istý, že všetci tí, ktorých Huliak chváli, sú mafiánski podvodníci a tí, ktorých kritizuje, sú tí správni ľudia na správnom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *