Home / SLOVENSKO / Kontrola v súvislosti s nehodou Andreja Danka preukázala určité pochybenia

Kontrola v súvislosti s nehodou Andreja Danka preukázala určité pochybenia

2.3.2024 (SITA.sk) – Kontrola v prípade nehody podpredsedu Národnej rady SR Andreja Danka (predseda Slovenskej národnej strany) zistila určité pochybenia. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann.

Vyšetrovanie stále prebieha

Doplnil, že v tejto chvíli nie je možné o nich informovať, a to vzhľadom na to, že i protokol kontroly je súčasťou vyšetrovania, ktoré stále prebieha.

„Vyšetrovanie dozorujúcej prokuratúry by malo byť v najbližšom čase ukončené a následne budeme informovať aj o postupe polície pri tejto nehode,“ uviedol tiež Neumann.

Boli policajti potrestaní?

Podľa informácií, ktoré v piatok 1. marca priniesla TV JOJ, v prípade nehody predsedu SNS mali byť potrestaní radoví policajti. MV SR túto informáciu nepotvrdilo.

Šéf národniarov vo štvrtok 12. januára okolo 23:30 narazil do semaforu v bratislavskej Dúbravke. Po nehode z miesta odišiel. Policajtom Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave, ktorí objasňovali dopravnú nehodu, sa s Dankom podarilo skontaktovať až v piatok 12. januára o 14:30.

Vypočuli ho a podrobili dychovej skúške na alkohol, s negatívnym výsledkom.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Krajský dopravný inšpektorát, Nehoda Andreja Danka, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk – Kontrola v súvislosti s nehodou Andreja Danka preukázala určité pochybenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Boj o Fond na podporu umenia. Na odmietnutie novely zákona vyzýva poslancov vyše 200 mimovládok

Fond na podporu umenia vznikol preto, aby nerozhodovali politici, ale odborníci.

Jeden komentár

  1. Miroslav Sukenik

    Skúška na alkohol po 15. hodinách, na miesto primitívneho Danka budú možno potrestaní policajti a vyšetrovanie ešte prebieha. A dokedy bude prebiehať? Táto koalícia a špeciálne Šutaj sú trápni a smiešni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *