Home / SLOVENSKO / Šimkovičová mala byť na Slovensku a čeliť odvolávaniu, Šimečka považuje situáciu s mimoriadnou schôdzou za nedôstojnú

Šimkovičová mala byť na Slovensku a čeliť odvolávaniu, Šimečka považuje situáciu s mimoriadnou schôdzou za nedôstojnú

13.2.2024 (SITA.sk) – Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a podpredseda parlamentu Michal Šimečka považuje situáciu s mimoriadnou schôdzou k odvolávaniu ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) za nedôstojnú.

Poukázal pri tom na to, že ministerka je v zahraničí na pracovnej ceste, je toho názoru, že by mala byť na Slovensku a čeliť odvolávaniu zo strany Národnej rady (NR) SR, ktorej sa zodpovedá.

Chýbala Šimkovičová

Šéf progresívcov tiež poznamenal, že nerozumie, prečo predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) nemohol zvolať schôdzu na taký termín, keď by Šimkovičová mohla byť prítomná.

To, že sa Pellegrini rozhodol zaradiť to až na ďalšiu schôdzu, považuje Šimečka za neštandardné, keďže Pellegrini mal podľa neho viacero iných možností.

Ignoruje 190-tisíc podpisov

„Ja naozaj dúfam, že pani ministerka mala niečo veľmi dôležité a veľmi neodkladné, keď ignoruje celú národnú radu. Ignoruje, samozrejme, aj tých 190-tisíc podpisov, ktoré občania dali pod výzvu na jej odstúpenie,“ poznamenala poslankyňa PS Zora Jaurová.

Doplnila, že majú v úmysle ministerku veľmi dôkladne sledovať, i v kontexte toho, že v parlamente sú predložené viaceré návrhy týkajúce sa agendy ministerstva kultúry.

Jaurová je toho názoru, že čím dlhšie sa bude otáľať s odvolávaním Šimkovičovej, tým viac dôvodov na odvolávanie ministerky budú mať.

Viac k témam: Mimoriadna parlamentná schôdza, Minister kultúry SR, Odvolanie ministra
Zdroj: SITA.sk – Šimkovičová mala byť na Slovensku a čeliť odvolávaniu, Šimečka považuje situáciu s mimoriadnou schôdzou za nedôstojnú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pod Tatrami si pripomenú výročie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice viacerými akciami

V Spišskej Novej Vsi sa vo štvrtok od 18:00 uskutoční dvojhodinový Spomienkový koncert za Jána a Martinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *