Home / EKONOMIKA / Majský dostal 9 rokov natvrdo. Kedy nastúpi do basy? NIKDY!

Majský dostal 9 rokov natvrdo. Kedy nastúpi do basy? NIKDY!

Pezinok/Bratislava 21. októbra – V prípade tunelovania nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest včera na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku padol rozsudok. Majský dostal 9 rokov natvrdo, v najťažškej trojke (Leopoldov alebo Ilava?)

„Dôkazmi sa preukázala účasť obžalovaných na vymenovaných skutkoch. Súd má za to, že zhromaždené dôkazy spoľahlivo preukázali, že sa stal skutok, ktorý je predmetom obžaloby a že týchto skutkov sa dopustili obžalovaní,“ uviedol sudca okrem iného pri odôvodňovaní rozsudku.

Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, odvolali sa obžalovaní.

„Odvolal som sa, uvidíme,“ reagoval obžalovaný Jozef M. na otázku, či sa domnieva, že ho Najvyšší súd SR, ktorý bude rozhodovať o odvolaní, oslobodí. „To sú vymyslené veci. Ja som s tým nič nemal, ja som ich ani nepoznal. S Frunim som sa ani nestretol, v živote,“ doplnil.

 

Bývalý Špeciálny súd 27. apríla 2007 odsúdil Jozefa M. na 12-ročný trest odňatia slobody, Dávida B. na 11 rokov a Patrika P. na desaťročné väzenie. Najvyšší súd SR však verdikt zrušil.

Suma sumárum: Horizont Slovakia a BMG Invest stihli od obyvateľov v priebehu piatich rokov (1997-2002) vyzbierať viac ako 2 miliardy eur a uzavreli 856.000 zmlúv. Vyše 1,75 miliardy eur použili na spätné vyplatenie vkladov a úrokov. Poškodených ostalo približne 170.000 ľudí. 

Jozefa M. odsúdili prvý krát v roku 2007. Jozef M. sa odvolal.

Jozef M. bol druhý krát neprávoplatne odsúdený včera (21.10.2015). Jozef M. sa opäť odovolal.

Predpokladajme, že ako na Slovensku v niektorých prípadoch dobrým zvykom, odvolacie konanie bude trvať rovnaké obdobie, teda 8 rokov. Predpokladajme, že Najvyšší súd SR bude postupovať rovnako ako prvý krát – verdikt ŠTS zruší 🙂 A začína sa odznova.

Ak by Najvyšší súd SR náhodou postupoval inak ako v prvom prípade, tak štandardná doba 8 rokov odvolacieho konania je dostatočná dlhá doba, aby Jozef M. umrel doma. V kruhu rodiny a ako ctihodný občan.

Jozefovi M. samozrejme smrť neprajeme. Tak ako nikomu. Práve naopak, vinš „MNOGA LETA“ platí aj na neho, ale predsa len, Jozef M. má 70 rokov. Z údajov Výskumného demografického centra vyplýva, že stredná dĺžka života muža na Slovensku je 72,90 roka. Logicky tak vyplýva, že štatisticky by sa právoplatného rozsudku (odsudzujúceho alebo oslobodzujúceho) už Jozef Majský nemal dožiť.

A aj preto nám v redakcii DENNÍKa POLITIKA vychádza, že Jozef Majský NIKDY nenastúpi do basy. Ale môžme sa mýliť 🙂

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Bratislave vznikla nová stomatologická klinika. Klientom pripravia liečebný plán na mieru

V Bratislave otvorila svoje brány komplexná stomatologická klinika KRÄU CLINIC.

Jeden komentár

  1. Ludi podstatne viac zaujima novo zverejnene video ako Jozef Majsky sulozi zo svojou sekretarkou aj s detailami. Videozaznam spravila jeho upratovacka a je to v HD. Do basy aj tak nepojde takze toto video sa stane urcite vacsim hitom ako jeho nastup do kriminalu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *