Home / SLOVENSKO / Ľudia bez domova si opäť v Banskej Bystrici budú môcť pochutnať na tradičnej vianočnej kapustnici

Ľudia bez domova si opäť v Banskej Bystrici budú môcť pochutnať na tradičnej vianočnej kapustnici

17.12.2023 (SITA.sk) – Snaha aspoň na pár dní počas vianočných sviatkov vytvoriť pocit domova pre ľudí bez strechy nad hlavou sa v meste pod Urpínom stala už tradíciou. Ako informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková, na Štedrý deň v nedeľu 24. decembra si budú môcť ľudia bez domova pochutnať na vianočnej tradičnej kapustnici, ktorú všetci poznajú pod názvom Dračí dych.

Receptúra je rovnaká už dlhé roky a odlišuje sa len svojskými prísadami. Nemôže chýbať čerstvé a údené mäso, klobása, kapusta, hríby, koreniny. V prípade, že kapustnica ostane, hlboko sa zamrazí a bude k dispozícii všetkým klientom nocľahárne aj počas zvyšných sviatočných dní,“ popísal vedúci oddelenia sociálnej a krízovej intervencie na mestskom úrade v Banskej Bystrici Karol Langstein.

Ľudia bez domova môžu v meste využívať nocľaháreň Večierku a ohrevňu Pod Urpínom 6. V rámci nocľahárne funguje ohrevňa – vykurovaný priestor, ktorý je v zimných mesiacoch sprístupnený pre ľudí bez domova v prípade potreby za dohodnutých podmienok.

Viac k témam: Ľudia bez domova, Nocľaháreň, Štedrý deň
Zdroj: SITA.sk – Ľudia bez domova si opäť v Banskej Bystrici budú môcť pochutnať na tradičnej vianočnej kapustnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Union dbá na zdravie detí, rodičom posiela unikátnu brožúru KOMPAS

Nová brožúra Union zdravotnej poisťovne poslúži poistencom opäť ako praktický sprievodca, ktorý sa tentokrát zameriava na mladší školský vek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *