Home / šport / Futbal / Danko je dôveryhodnejší ako Šimečka, rebríček vedie Pellegrini

Danko je dôveryhodnejší ako Šimečka, rebríček vedie Pellegrini

17.12.2023 (SITA.sk) – V rebríčku dôveryhodnosti politikov na Slovensku vedie súčasný šéf parlamentu a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v diskusnej relácii Na telo.

Pellegrinimu podľa prieskumu dôveruje 46 percent opýtaných. Za ním nasledujú prezidentka Zuzana Čaputová s dôverou na úrovni 42 percent a tretím v poradí je premiér a líder strany Smer-SD Robert Fico, ktorému dôveruje 37 percent opýtaných.

V rebríčku dôveryhodnosti nasledujú predseda SNS Andrej Danko (30 percent), líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka (27 percent), šéf mimoparlamentnej republiky Milan Uhrík (26 percent), predseda KDH Milan Majerský (25 percent), šéf SaS Richard Sulík (23 percent) a líder hnutia Slovensko Igor Matovič (11 percent). Predseda strany Aliancia Krisztián Forró podľa prieskumu požíva dôveru na úrovni 10 percent respondentov.

Podľa prieskumu však každý z politických lídrov čelí vyššej nedôvere ako dôvere. Najdôveryhodnejšiemu Petrovi Pellegrinimu podľa prieskumu nedôveruje 52 percent respondentov a Igorovi Matovičovi87 percent. Agentúra Focus prieskum robila v dňoch 15. až 22. novembra na vzorke 1015 respondentov.

Viac k témam: Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Prieskum, Prieskum dôveryhodnosti politikov, Rebríček dôveryhodnosti politikov
Zdroj: SITA.sk – Danko je dôveryhodnejší ako Šimečka, rebríček vedie Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ružomberčanov čaká náročný štart do novej sezóny, v prvom kvalifikačnom kole Európskej ligy nastúpia proti „rozbehnutému“ súperovi

Súper "tímu spod Čebraťa“ si v predchádzajúcej sezóne v pohárovej Európe počínal dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *