Home / SLOVENSKO / Minister Šutaj Eštok odovzdal horským záchranárom nové terénne vozidlá, zlepšenie mobility HZS je kľúčové (video+foto)

Minister Šutaj Eštok odovzdal horským záchranárom nové terénne vozidlá, zlepšenie mobility HZS je kľúčové (video+foto)

14.12.2023 (SITA.sk) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vo štvrtok odovzdal 21 nových záchranných terénnych vozidiel a štvorkoliek Horskej záchrannej službe (HZS). Tá bude celkovo vybavená 63 kusmi novej automobilovej techniky za viac ako 2,5 milióna eur.

Zlepšenie mobility je kľúčové

V jednotlivých strediskách HZS budú vozidlá k dispozícii už počas tejto zimy. Vo štvrtok záchranárom poputovalo 13 terénnych záchranných vozidiel Toyota Land Cruiser, dve veliteľské vozidlá SUV Kia Sportage HEV a šesť terénnych štvorkoliek Can-Am Outlander MAX XT-P 1000.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Nové vozidlá pre Horskú záchrannú službu (fotografie)

Zlepšenie mobility príslušníkov HZS pri realizácii služobných zásahov je kľúčové a má priamy vplyv na schopnosť horských záchranárov pri zachraňovaní ľudských životov a pri ochrane ich zdravia v horských oblastiach za každého počasia, v každom ročnom období,“ uviedlo ministerstvo vnútra.

Moderná technika

Horskí záchranári tak celkovo dostanú 14 terénnych záchranných vozidiel Toyota Land Cruiser s príslušenstvom, vybavené napr. predným navijakom či ťažným zariadením, 14 terénnych štvorkoliek Can-Am Outlander MAX XT-P 1000 s príslušenstvom, ako napr. doplnkové reflektory pre pohyb za znížených poveternostných a svetelných podmienok či svetelno-zvukové výstražné zariadenie.

Súčasťou techniky je aj 10 veliteľských vozidiel SUV Kia Sportage HEV s príslušenstvom, ktoré majú svetelno-zvukové výstražné zariadenie, a 10 záchranných SUV Kia Sportage s príslušenstvom. Taktiež im poputuje aj 15 snežných skútrov Lynx 69 Ranger Alpine s príslušenstvom, ktoré sú vhodné do vysokohorského prostredia v lyžiarskych strediskách.

Nejde len o zachraňovaných, ale aj o bezpečie našich príslušníkov, ktoré je veľmi dôležité, aby záchranné akcie mohli byť úspešné,“ uviedol riaditeľ HZS Marek Biskupič.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/12/minister-vnutra-odovzdal-horskym-zachranarom-21-novych-zachrannych-terennych-vozidiel-a-stvorkoliek.mp4

Viac k témam: Horskí záchranári, Minister vnútra SR, záchranné vozidlá
Zdroj: SITA.sk – Minister Šutaj Eštok odovzdal horským záchranárom nové terénne vozidlá, zlepšenie mobility HZS je kľúčové (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Union dbá na zdravie detí, rodičom posiela unikátnu brožúru KOMPAS

Nová brožúra Union zdravotnej poisťovne poslúži poistencom opäť ako praktický sprievodca, ktorý sa tentokrát zameriava na mladší školský vek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *