Home / SLOVENSKO / Šimkovičovej hrozí za TV Slovan pokuta vo výške 12-násobku mesačného platu, ministerka však tvrdí niečo iné (video)

Šimkovičovej hrozí za TV Slovan pokuta vo výške 12-násobku mesačného platu, ministerka však tvrdí niečo iné (video)

14.12.2023 (SITA.sk) – Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) tvrdí, že nemoderuje vysielanie Televízie Slovan. Ako ďalej vysvetlila v pléne parlamentu počas Hodiny otázok, moderovanie je riadenie priebehu diskusie.

Ohradila sa, že žiadnu diskusiu neriadi, len odpovedá na otázky verejnosti a diskutuje spoločne s poslancom Petrom Kotlárom (SNS).

Vraj ide o voľnú diskusiu

„Neviem o tom, že by som zámerne a premyslene riadila nejakú diskusiu. Poskytujem odpovede na otázky ľuďom, súčasne voľne diskutujem na spoločenské témy. Myslím, že v týchto verejných vystúpeniach absentuje dramaturgia, riadený koncept, a preto nemožno hovoriť o niečom, ako o žurnalistickom výstupe. Ide len o voľnú diskusiu viacerých ľudí,“ uviedla v pléne ministerka. Dodala, že ako občan SR má právo v rámci slobody slova diskutovať s hocikým a na hocijakú tému.

TV Slovan zmenila svoj názov

Poslanec Jozef Pročko (Slovensko), ktorý ministerke položil otázku v súvislosti s jej pôsobením v TV Slovan, tvrdí, že Šimkovičovej vysvetlenie je len balastom na prekrytie toho, čo vo vysielaní robia.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/12/procko-simkovicova.mp4

Pred časom upozornilo hnutie Progresívne Slovensko (PS), že TV Slovan zmenila svoj názov. Na sociálnej sieti Facebook teraz vystupuje pod názvom Martina a Peter.

„Stalo sa tak po tom, čo sme ako poslankyne PS podali podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, po ktorom ministerke hrozí pokuta vo výške 12-násobku mesačného platu. Kozmetickou zmenou sa konanie ministerky nijako nezmaže a nemení sa ani fakt, že vykonáva činnosť nezlučiteľnú so zákonom,“ napísala poslankyňa Zuzana Mesterová (PS) na sociálnej sieti.

Viac k témam: Dezinformačné médiá, Hodina otázok v NR SR, Ministerka kultúry SR
Zdroj: SITA.sk – Šimkovičovej hrozí za TV Slovan pokuta vo výške 12-násobku mesačného platu, ministerka však tvrdí niečo iné (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo veku 88 rokov zomrel známy básnik, prozaik a scenárista Ján Navrátil

Trikrát získal cenu vydavateľstva Mladé letá, bol i laureátom Ceny Fraňa Kráľa za literárnu tvorbu pre mládež, ale i ďalších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *