Home / SLOVENSKO / Tretí rok vo funkcii charakterizuje Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o ktorých správnosti je presvedčený

Tretí rok vo funkcii charakterizuje Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o ktorých správnosti je presvedčený

10.12.2023 (SITA.sk) – Tretí rok vo funkcii generálneho prokurátora charakterizuje Maroš Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o správnosti ktorých je presvedčený. Vyplýva to z jeho stanoviska pre médiá.

Rozhodnutí prijímaných v zložitej spoločenskej situácii, bez ohľadu na pozitívne alebo negatívne reakcie verejnosti, politikov, médií- či ich časti, v záujme ochrany zákonnosti, a tak aj naďalej budem konať vždy,“ vyhlásil Žilinka.

Maroš Žilinka bol prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou vymenovaný do funkcie generálneho prokurátora v decembri 2020. V prvom kole hlasovania Národnej rady SR ho 3. decembra 2020 zvolilo do funkcie 7. generálneho prokurátora 132 poslancov.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Prokurátor
Zdroj: SITA.sk – Tretí rok vo funkcii charakterizuje Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o ktorých správnosti je presvedčený © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič musí zmazať statusy a videá o Haščákovi, prikázal mu to krajský súd

Okresný súd vo svojom rozhodnutí z leta minulého roku konštatoval, že videá a príspevky Matoviča obsahujú prejavy o Haščákovi, ktoré nie je možné spoločensky tolerovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *