Home / SLOVENSKO / Hasiči pod Tatrami odstraňovali popadané stromy, niektoré cesty boli neprejazdné

Hasiči pod Tatrami odstraňovali popadané stromy, niektoré cesty boli neprejazdné

7.12.2023 (SITA.sk) – Hasičov pod Tatrami zamestnávajú od nočných hodín popadané stromy, predovšetkým v dôsledku ťažkého a mokrého snehu. Niektoré cesty tak boli chvíľu neprejazdné.

Ako pre agentúru SITA konkretizoval operačný dôstojník z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, popadané stromy odstraňovali hasiči v okresoch Poprad i Levoča.

Dopravu komplikujú stromy

Napríklad ráno o piatej zasahovali hasiči pri Bijacovciach (okr. Levoča), následne okolo siedmej bol hlásený ďalší padnutý strom na ceste tretej triedy medzi Bijacovciami a Vyšným Slavkovom, ten sa už rovnako podarilo odstrániť.

„Hasiči z Popradu išli na Vernár smerom na Dobšinskú ľadovú jaskyňu, kde bol tiež spadnutý strom cez cestu,“ priblížil operačný dôstojník.

Výjazdy budú pokračovať

Nazdáva sa, že počas dňa budú výjazdy pokračovať. „Podľa počasia to vyzerá tak, že bude v úvodzovkách veselo celý deň,“ skonštatoval. Aj naďalej totiž v podtatranskej oblasti sneží.

Informačný portál Slovenskej správy ciest zjazdnost.sk zároveň upozorňuje, že na vlhkej až mokrej vozovke sa pri zníženej teplote môže vytvárať poľadovica.

Viac k témam: Hasiči, Popadané stromy
Zdroj: SITA.sk – Hasiči pod Tatrami odstraňovali popadané stromy, niektoré cesty boli neprejazdné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

PS vyzýva Pellegriniho a Suska, aby zabezpečili vyhlásenie novely Trestného zákona v Zbierke zákonov

Snaha vládnej koalície zabrániť Ústavnému súdu rozhodnúť predtým, ako novela nadobudne účinnosť, iba dokazuje, ako veľmi sa rozhodnutia súdu boja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *