Home / SLOVENSKO / Spojenie Schneider Electric a EcoAct: udržateľnosť cez technológie aj manažment

Spojenie Schneider Electric a EcoAct: udržateľnosť cez technológie aj manažment

8.11.2023 (SITA.sk) – Spoločnosť Schneider Electric, globálny líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, dokončila akvizíciu spoločnosti EcoAct, medzinárodného lídra v oblasti klimatického poradenstva a riešení klimatickej neutrality firiem.

Akvizícia predstavuje spojenie dvoch najlepších organizácií vo svojej oblasti s cieľom priniesť riešenia, ktoré prinášajú hodnotu pre klímu aj firmy. Portfólio produktov a služieb spoločnosti EcoAct zahŕňa nástroje na získavanie klimatických údajov a vývoj projektov na kompenzáciu emisií uhlíka. Tieto nástroje rozšíria globálnu divíziu udržateľnosti spoločnosti Schneider Electric, ktorá je popredným poskytovateľom poradenských služieb v oblasti energetického manažmentu, energetickej účinnosti, obnoviteľných zdrojov energie a obstarávania environmentálnych komodít, poradenstva v oblasti udržateľnosti, klimatických rizík a komunikácie v oblasti udržateľnosti.

Spojenie rozširuje možnosti spoločnosti Schneider Electric poskytovať komplexné riešenia, ktoré vedú organizácie k transformácii. Poradenské služby Schneider Electric podporujú rozvoj stratégie udržateľnosti a stanovenie cieľov až po dekarbonizáciu v rozsahu 1, 2 a 3, rozšírené o portfólio digitálnych nástrojov a nástrojov na správu údajov na báze umelej inteligencie.

„Už dlho sledujeme tím spoločnosti EcoAct a spojenie našich dvoch organizácií nám pomôže urýchliť poskytovanie služieb klientom na celom svete,“ hovorí Steve Wilhite, riaditeľ divízie udržateľnosti spoločnosti Schneider Electric. „Klienti chápu naliehavosť konať, ale musia sa vysporiadať s mnohými otázkami, pokiaľ ide o dekarbonizáciu. Som presvedčený, že spojené tímy pomôžu našim klientom ešte rýchlejšie sa priblížiť k ich čistým nulovým emisiám.“

„Opatrenia v oblasti klímy sú základom nášho poslania a viem, že sme v spoločnosti Schneider Electric našli správneho partnera,“ hovorí Stuart Lemmon, generálny riaditeľ spoločnosti EcoAct. „Ich vlastné preukázané záväzky – vo vlastných prevádzkach a pre svojich klientov – hovoria trhu jasnou rečou. V EcoAct sa tešíme, že môžeme spojiť s ďalším popredným poradenským tímom, ktorý stavia klímu a prírodu do centra pozornosti s cieľom urýchliť udržateľnú transformáciu podnikov.“

Viac informácií o službách divízie udržateľnosti v spoločnosti Schneider Electric nájdete tu.

Informačný servis

Viac k témam: EcoAct, PR, Schneider Electric
Zdroj: SITA.sk – Spojenie Schneider Electric a EcoAct: udržateľnosť cez technológie aj manažment © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Politológ: Od novozvoleného prezidenta sa veľa neočakáva

Peter Pellegrini bude podľa politológa stále akoby členom vládnej koalície, no môže aj prekvapiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *