Home / SLOVENSKO / Hlas stojí za Šutajom Eštokom, návrh PS je vraj reakciou neskúsených politikov a politickou absurditou

Hlas stojí za Šutajom Eštokom, návrh PS je vraj reakciou neskúsených politikov a politickou absurditou

6.11.2023 (SITA.sk) – Avizovať odvolanie ministra vnútra, keď ešte vláda nezískala dôveru, je politická absurdita. Hlas-SD tak reagoval na vyjadrenie hnutia Progresívne Slovensko (PS), strany Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutia Slovensko, že požiadajú o vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD).

Reakcia neskúsených politikov

Strana vyhlásila, že návrh PS je len reakciou neskúsených politikov na výčitky médií o nečinnosti opozície. Hlas ďalej pripomenul PS, že chceli byť konštruktívnou opozíciou a poskytnúť novej vláde štandardných 100 dní politického pokoja.

„Namiesto toho progresívci podľahli tlaku médií a parlamentných krikľúňov z hnutia Slovensko, ktorých jediným cieľom vždy bola a vždy bude deštrukcia celej spoločnosti,“ vyhlásila strana.

Hlas stojí za Šutajom Eštokom

Hlas-SD súčasne ocenil postoj kresťanských demokratov, ktorí svojou neúčasťou na iniciatíve zvyšku opozície dali najavo iné predstavy o politickej kultúre a demokratických pravidlách.

„Hlas plne stojí za ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom. Je absurdné, aby bol akýkoľvek minister odvolávaný za to, že dodržiava platný zákon, podľa ktorého musí byť príslušník polície postavený mimo službu v prípade dôvodného podozrenia zo spáchania trestného činu. Šutaj Eštok napĺňa program Hlasu v boji proti nelegálnej migrácii a zvýšení bezpečnosti slovenských občanov,“ uzavrela strana.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Odvolanie ministra, Vyslovenie nedôvery
Zdroj: SITA.sk – Hlas stojí za Šutajom Eštokom, návrh PS je vraj reakciou neskúsených politikov a politickou absurditou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Politológ: Od novozvoleného prezidenta sa veľa neočakáva

Peter Pellegrini bude podľa politológa stále akoby členom vládnej koalície, no môže aj prekvapiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *