Home / SLOVENSKO / PS, SaS a Matovičovo Slovensko požiadajú o vyslovenie nedôvery Šutajovi Eštokovi, hovoria o šikane a čistkách

PS, SaS a Matovičovo Slovensko požiadajú o vyslovenie nedôvery Šutajovi Eštokovi, hovoria o šikane a čistkách

6.11.2023 (SITA.sk) – Hnutie Progresívne Slovensko (PS) nebude pri ochrane právneho štátu čakať 100 dní, okamžite požiada o vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD).

Eštok vykonáva Ficovu politiku

Uviedol to poslanec a predseda PS Michal Šimečka, podľa ktorého sa minister vnútra stal vykonávateľom politiky Roberta Fica (Smer-SD). 

„Za týždeň sa zdiskreditoval viac, ako iní ministri za dve vládne obdobia,“ vyhlásil Šimečka, ktorý dostal podporu aj od predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita a hnutia Slovensko.

Minister vnútra ešte nezískal dôveru parlamentu, a podľa nich už ukázal, že si ju ani nezaslúži. O vyslovenie nedôvery preto požiadajú hneď ako to bude možné. Predseda PS pripomenul, že keď nastúpil do parlamentu sľúbil, že budú tvrdou, aktívnou a konštruktívnou opozíciou.

„V DNA nášho hnutia je odbornosť, nie lacné kabaretné predstavenia ani kritika za každú cenu. Aj preto sme prvých zhruba desať dní vlády so silnými slovami šetrili, hoci ju považujeme za hrozbu pre Slovensko,” uviedol Šimečka.

Šikana a čistky v polícií

Doplnil, že Fico ukázal, ako bude vládnuť, a to „útokmi na falošných vinníkov a dymovými clonami, namiesto riešenia skutočných problémov v školstve, zdravotníctve, či v ekonomike.“

Podľa Šimečku najväčšie zlyhania prišli práve v oblasti vnútra a ako príklad uviedol manévre na hraniciach s nulovým výsledkom. Ešte horšie sú však podľa neho šikana a čistky v polícii.

„Hanebné odvolanie a preloženie policajného prezidenta Štefana Hamrana do Popradu, postavenie vyšetrovateľa Jána Čurillu a jeho kolegov mimo služby, nominovanie na šéfa policajnej inšpekcie človeka s pochybnými kontaktmi, ktorý nemá žiadnu konkrétnu víziu činnosti tejto inštitúcie. Tých zlyhaní je jednoducho priveľa,“ vymenoval poslanec a uzavrel s tým, že vláda nemôže čakať, že dostane od opozície sto dní.

Viac k témam: Bývalý policajný prezident, Čurillovci, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – PS, SaS a Matovičovo Slovensko požiadajú o vyslovenie nedôvery Šutajovi Eštokovi, hovoria o šikane a čistkách © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ústava SR sa v súvislosti s udeľovaním milostí a amnestií meniť nebude

Novelu ústavného zákona však poslanci parlamentu neposunuli do druhého čítania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *