Home / SLOVENSKO / Vláda odvolala členov Legislatívnej rady a vymenovala nových, predsedať jej má Susko

Vláda odvolala členov Legislatívnej rady a vymenovala nových, predsedať jej má Susko

2.11.2023 (SITA.sk) – Vládny kabinet na štvrtkovom rokovaní odvolal členov Legislatívnej rady vlády SR a vymenoval nových. Z funkcií vláda odvolala Líviu Vašákovú, ktorá Legislatívnej rade vlády SR predsedala, ďalej odvolala z funkcie podpredsedníčky Legislatívnej rady vlády Editu Pfundtner, a taktiež tajomníka Legislatívnej rady vlády Petra Rohaľa.

Z pozícií členov Legislatívnej rady vlády boli odvolaní Tomáš Čičmanec, Ľubomír Čunderlík, Viera Gajdošová, Tomáš Gábriš, Peter Haňdiak, Milan Hodás, Tomáš Hubinák, Miroslav Kadúc, Marek Kaľavský, Jozef Kandera, Peter Kriška, Vlasta Kunová, Jaroslav Pilát a Lucia Žitňanská. Odvolaní boli k 2. novembru 2023.

Predsedom minister spravodlivosti

Vláda zároveň vymenovala do funkcie predsedu Legislatívnej rady vlády SR Borisa Suska (minister spravodlivosti, Smer-SD – pozn. SITA). Podpredsedom rady sa stal Milan Hodás a za tajomníčku rady bola menovaná Zuzana Gálisová.

Nové členstvo rady tvoria Tomáš Čičmanec, Ľubomír Čunderlík, Viera Gajdošová, Marek Kaľavský, Jozef Kandera, Peter Kriška, Peter Kukliš, Vlasta Kunová, Štefan Grman, Boris Balog a Edita Pfundtner, a to odo dňa 3. novembra 2023.

Zmenili aj štatút

Vláda zároveň schválila zmenu štatútu Legislatívnej rady vlády SR. Upravilo sa kreovanie funkcie predsedu i podpredsedu rady, a to takým spôsobom, že rade bude predsedať minister spravodlivosti. Podpredsednícky post by mal zas zastávať štátny tajomník Ministerstva spravodlivosti SR.

Obnovuje sa tak právny stav platný a účinný do zmien a doplnení Štatútu Legislatívnej rady vlády Slovenskej republiky vykonaných uznesením vlády Slovenskej republiky zo 17. júna 2020 č. 391,“ uvádza sa v schválenom materiáli.

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR, Odvolanie, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: SITA.sk – Vláda odvolala členov Legislatívnej rady a vymenovala nových, predsedať jej má Susko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu Košíc roztancovala ľudová karička, ide o tradíciu medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest

Vek tanečníkov a tanečníčok sa pohyboval od troch do 83 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *