Home / SLOVENSKO / Drogy v automatoch už rieši aj Šimko, na Generálnu prokuratúru podal trestné oznámenie

Drogy v automatoch už rieši aj Šimko, na Generálnu prokuratúru podal trestné oznámenie

2.11.2023 (SITA.sk) – Poslanec Igor Šimko (Hlas-SD) podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR pre drogy v automatoch. Informovala o tom strana Hlas-SD a vysvetlila, že v obchodných centrách sa rozmohla prevádzka predajných automatov na látky HHC, HHC-P, ktoré navodzujú euforické stavy.

Ide najmä o maloleté a neplnoleté osoby, ktoré zažili po ich konzumácií intoxikáciu, niektoré až kolapsové stavy a spôsobili problémy s vedomím.

Po svedectvách niekoľkých ľudí, ktorých deti mali túto nemilú skúsenosť, a odvysielaní mnohých reportáží som sa rozhodol ešte pred návrhom na zmenu zákona konať. Podal som trestné oznámenie na neznámeho páchateľa najmä v súvislosti so šírením a predajom návykových a psychotropných látok. Cieľom je, aby takéto automaty zmizli z dostupnosti našich detí,“ uviedol Šimko s tým, že na tento problém už upozorňoval počas predvolebnej kampane prostredníctvom videí pri daných automatoch, ktoré neoverujú vek kupujúceho.

Automaty sa nachádzajú najmä pri vchodoch a východoch nákupných centier, vedľa automatoch s nápojmi, čo vzbudzuje dojem o nezávadnosti produktu.

Predajcovia aj výrobcovia sa prísnym potravinárskym či trestným reguláciám legálne vyhýbajú informáciou na obale, že produkty sú určené na zberateľské účely a nie na spaľovanie či konzumáciu,“ vysvetlil Šimko a dodal, že cieľom a aj návrhom tejto iniciatívy je docieliť, aby predbežným opatrením bola prevádzka takýchto automatov obmedzená a zakázaná do času zmeny zákona, kým sa tieto látky dostanú na zoznam zakázaných látok z dôvodu svojej toxicity.

Viac k témam: Drogy, Trestné oznámenie
Zdroj: SITA.sk – Drogy v automatoch už rieši aj Šimko, na Generálnu prokuratúru podal trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *