Home / SVET / Putin podpísal zákon o anulovaní ratifikácie globálneho zákazu jadrových skúšok

Putin podpísal zákon o anulovaní ratifikácie globálneho zákazu jadrových skúšok

2.11.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vo štvrtok podpísal zákon, ktorým sa ruší ruská ratifikácia globálneho zákazu jadrových skúšok. Podľa Moskvy je tento krok potrebný na vytvorenie rovnosti so Spojenými štátmi.

Putin povedal, že anulovanie ratifikácie Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok (CTBT) bude „odzrkadľovať“ postoj, ktorý zaujali USA, keďže zmluvu o úplnom zákaze jadrových skúšok podpísali, ale neratifikovali.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Existujú obavy, že Rusko môže obnoviť jadrové testy, aby sa pokúsilo odradiť Západ od ďalšieho poskytovania vojenskej podpory Ukrajine. Mnohí ruskí stúpenci konfrontácie so Západom sa vyslovujú za obnovenie jadrových testov.

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov minulý mesiac povedal, že Moskva bude naďalej rešpektovať zákaz a jadrové testy obnoví len vtedy, ak tak urobí Washington.

Viac k témam: Jadrové zbrane, Ratifikácia, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zmluva o všeobecnom zákaze jadrových skúšok
Zdroj: SITA.sk – Putin podpísal zákon o anulovaní ratifikácie globálneho zákazu jadrových skúšok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden si občas mýli mená, no stále trvá na zotrvaní v prezidentskej kampani

Na podujatí NATO predstavil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ako prezidenta Putina.

Jeden komentár

  1. spravny Zapadom vynuteny krok…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *