Home / SLOVENSKO / Vypočutie Zuriana bolo podľa hnutia Slovensko len divadlo, personálne zmeny sú čistky motivované pomstou (video)

Vypočutie Zuriana bolo podľa hnutia Slovensko len divadlo, personálne zmeny sú čistky motivované pomstou (video)

2.11.2023 (SITA.sk) – V štvrtok si organizovaný zločin vyberal človeka, od ktorého očakáva, že mu bude v policajnom zbore kryť chrbát. Povedal to predseda hnutia Slovensko Igor Matovič na tlačovej besede po vypočutí kandidáta na šéfa policajnej inšpekcie Branislava Zuriana na Výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť.

Vypočutie bolo len povinné divadlo

„Výboru šéfuje človek, ktorý je v dvoch závažných veciach obvinený a ktorému ide veľmi o tom, aby si akýmkoľvek spôsobom zabezpečil beztrestnosť. Vedome klamal, že istý pán Krajmer nebol na mieste vraždy Jána a Martiny a dobrovoľne odovzdal celý policajný zbor do rúk šéfa nitrianskej mafie Norberta Bödöra,“ povedal Matovič.

Pričom narážal na Tibora Gašpara zo Smeru-SD. Podľa neho bolo štvrtkové vypočutie Zuriana len povinné divadlo a rozhodnutie o tom, kto bude šéfovať policajnej inšpekcii, podľa neho už dávno padlo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dodal, že bolo detinské, ako nechcel priznať osobné prepojenie na ministerku Denisu Sakovú z Hlasu-SD. „Všetko nasvedčuje tomu, že Saková, ktorá je súčasťou ‚Hlaso-smeru‘, zločineckej organizácie, ktorá je vyšetrovaná, si povedala, že tohto človeka tam chce mať,“ domnieva sa Matovič.

Predsedu poslaneckého klubu Slovensko Michala Šipoša vyrušilo v prípade Zuriana hneď niekoľko vecí. „Ako môže niekto prísť k bytu za 2 000 eur od mesta Poprad, ďalej to bolo prepojenie na pani ministerku Sakovú z Hlasu, kde sme sa na to pýtali, no odpovede boli nejednoznačné a dokonca mu s nimi pomáhal predseda výboru, ktorý mu dopredu hovoril, že na to nemá odpovedať,“ povedal Šipoš.

Zurian v Bielorusku

Ako pokračoval, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) najprv hovoril, že ide o prísne odbornú nomináciu, no nakoniec musel uznať, že žiadna výberová komisia ani nezávislí odborníci ho nevyberali a bola to čistá politická nominácia.

„Mňa osobne veľmi vyrušilo aj to, že pán Zurian žil v Bielorusku. Neviem si predstaviť, že ktokoľvek z nás si tam len tak vycestuje, prenajme si byt a nebude nijakým spôsobom spolupracovať s bieloruskými službami,“ dodal Šipoš.

Poslanec Národnej rady SR Gábor Grendel zdôraznil, že v policajnom zbore sa po nástupe nového ministra vnútra Šutaja Eštoka začali čistky.

„Nie sú to bežné personálne výmeny, ale čistky motivované pomstou,“ myslí si. Dodal, že jeho osobne Zurian na vypočutí nepresvedčil, no výber šéfa policajnej inšpekcie bude politickou zodpovednosťou ministra vnútra.

Viac k témam: Mafia, Minister vnútra SR, nominácia, Policajná inšpekcia
Zdroj: SITA.sk – Vypočutie Zuriana bolo podľa hnutia Slovensko len divadlo, personálne zmeny sú čistky motivované pomstou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Strana Smer-SD vyzýva k zastaveniu nenávistnej rétoriky, predložila znenie uznesenia k útoku na Fica (video)

Uznesenie by malo pomenovať, čo sa stalo a taktiež pomenovať isté východiská, ako takýmto situáciám predísť a zabrániť.

Jeden komentár

  1. „matovicovci“ sa trasu ako ratlici asi sa maju za co, uvidime do akej miery to bude pomsta alebo vam dokazana vasa trestna cinnost…padni komu padni a zda sa ze vase zlate casy skoncili…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *