Home / SVET / Výbuch v utečeneckom tábore v Pásme Gazy si vyžiadal mnoho obetí (video)

Výbuch v utečeneckom tábore v Pásme Gazy si vyžiadal mnoho obetí (video)

31.10.2023 (SITA.sk) – Masívny výbuch v utečeneckom tábore Džabálijá na severe Pásma Gazy si vyžiadal mnoho obetí. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na tamojšie úrady. Tie z výbuchu vinia izraelskú armádu, ktorá na otázky CNN o výbuchu bezprostredne neodpovedala.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo vnútra v Pásme Gazy tvrdí, že pri „izraelskom bombardovaní, ktoré sa zameralo na obytnú štvrť v Džabáliji, bolo kompletne zničených 20 domov“.

⭕ LIVE: Dozens of Palestinians feared killed after an Israeli air strike on Jabalia refugee camp in Gaza ⤵️ https://t.co/sfdwakSzuF
— Al Jazeera English (@AJEnglish) October 31, 2023
 Riaditeľ Indonézskej nemocnice v Pásme Gazy Atif al-Kahlút pre CNN povedal, že do nemocnice dorazili stovky mŕtvych a zranených. „Mnohí sú stále pod troskami,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

„To, čo vidíte, je scéna, ktorú si nikto nevie predstaviť: zranení mučeníci, obhorené telá v stovkách. Pacienti a zranení sú na podlahách, lôžkach, chodbách a recepcii. Všetko, čo môžeme urobiť, je pokračovať v ich prijímaní. Väčšina zranení je spôsobená výbušninami, poraneniami hlavy a amputáciami,“ povedal ďalší lekár z nemocnice Mohammad alRann.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Výbuch v utečeneckom tábore v Pásme Gazy si vyžiadal mnoho obetí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEM

Opozičné hnutie ANO by získalo 32,9 percenta hlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *