Home / SVET / Predseda pamätníka holokaustu Jad Vašem skritizoval veľvyslanca Izraela, na obleku mal žltú Dávidovu hviezdu

Predseda pamätníka holokaustu Jad Vašem skritizoval veľvyslanca Izraela, na obleku mal žltú Dávidovu hviezdu

31.10.2023 (SITA.sk) – Predseda izraelského pamätníka holokaustu Jad Vašem skritizoval veľvyslanca Izraela pri Organizácii Spojených národov (OSN) za to, že mal v pondelok počas prejavu k Bezpečnostnej rade na oblečení pripevnenú žltú Dávidovu hviezdu. Dani Dajan povedal, že to „znevažuje obete holokaustu aj štát Izrael“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

„Žltá nášivka symbolizuje bezmocnosť židovského národa, keď bol vydaný na milosť a nemilosť iným. Dnes máme nezávislý štát a silnú armádu. Sme pánmi svojho osudu. Dnes si dávame do chlopní modrobielu vlajku (Izraela), nie žltú nášivku,“ napísal Dajan na sociálnej a mikroblogovacej sieti X, známej aj ako Twitter.

Žltú hviezdu, podobnú tým, ktoré prinútili židov nosiť nacisti počas holokaustu, mal veľvyslanec Gilad Erdan počas stretnutia Bezpečnostnej rady OSN venovaného humanitárnej situácii v Pásme Gazy, ktoré čelí nedostatku potravín a základných zásob. Izrael tam vedie vojenskú operáciu proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Podľa miestneho ministerstva zdravotníctva, ktoré je pod kontrolou hnutia, jeho údery zabili viac ako 8 500 ľudí. Erdan povedal, že bude nosiť nášivku s nápisom „Nikdy viac“, kým Bezpečnostná rada OSN neodsúdi krvavý útok Hamasu na Izrael zo 7. októbra, ktorý si vyžiadal viac ako 1 400 mŕtvych a okolo 240 unesených a ktorý odštartoval terajšiu vojnu.

Netanyahu’s ambassador to the UN wore a yellow star at the UNSC meeting, likening the current crisis to the Holocaust.
„This act dishonours both the victims of the Holocaust and the State of Israel“ – Dani Dayan, the chairman of Yad Vashem (Israeli memorial for the Holocaust). pic.twitter.com/UDRB40OHRY— Ashok Swain (@ashoswai) October 31, 2023

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Obete holokaustu, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Predseda pamätníka holokaustu Jad Vašem skritizoval veľvyslanca Izraela, na obleku mal žltú Dávidovu hviezdu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý zabil jedného človeka a ďalších troch zranil

Muž napadol skupinu ľudí, ktorá sa pozerala na vysielanie zápasu v rámci Majstrovstiev Európy vo futbale.

Jeden komentár

  1. zidia robia horsie veci ako robili nemci pocas nimi nazvaneho holokaustu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *