Home / SVET / Predseda pamätníka holokaustu Jad Vašem skritizoval veľvyslanca Izraela, na obleku mal žltú Dávidovu hviezdu

Predseda pamätníka holokaustu Jad Vašem skritizoval veľvyslanca Izraela, na obleku mal žltú Dávidovu hviezdu

31.10.2023 (SITA.sk) – Predseda izraelského pamätníka holokaustu Jad Vašem skritizoval veľvyslanca Izraela pri Organizácii Spojených národov (OSN) za to, že mal v pondelok počas prejavu k Bezpečnostnej rade na oblečení pripevnenú žltú Dávidovu hviezdu. Dani Dajan povedal, že to „znevažuje obete holokaustu aj štát Izrael“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

„Žltá nášivka symbolizuje bezmocnosť židovského národa, keď bol vydaný na milosť a nemilosť iným. Dnes máme nezávislý štát a silnú armádu. Sme pánmi svojho osudu. Dnes si dávame do chlopní modrobielu vlajku (Izraela), nie žltú nášivku,“ napísal Dajan na sociálnej a mikroblogovacej sieti X, známej aj ako Twitter.

Žltú hviezdu, podobnú tým, ktoré prinútili židov nosiť nacisti počas holokaustu, mal veľvyslanec Gilad Erdan počas stretnutia Bezpečnostnej rady OSN venovaného humanitárnej situácii v Pásme Gazy, ktoré čelí nedostatku potravín a základných zásob. Izrael tam vedie vojenskú operáciu proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Podľa miestneho ministerstva zdravotníctva, ktoré je pod kontrolou hnutia, jeho údery zabili viac ako 8 500 ľudí. Erdan povedal, že bude nosiť nášivku s nápisom „Nikdy viac“, kým Bezpečnostná rada OSN neodsúdi krvavý útok Hamasu na Izrael zo 7. októbra, ktorý si vyžiadal viac ako 1 400 mŕtvych a okolo 240 unesených a ktorý odštartoval terajšiu vojnu.

Netanyahu’s ambassador to the UN wore a yellow star at the UNSC meeting, likening the current crisis to the Holocaust.
„This act dishonours both the victims of the Holocaust and the State of Israel“ – Dani Dayan, the chairman of Yad Vashem (Israeli memorial for the Holocaust). pic.twitter.com/UDRB40OHRY— Ashok Swain (@ashoswai) October 31, 2023

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Obete holokaustu, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Predseda pamätníka holokaustu Jad Vašem skritizoval veľvyslanca Izraela, na obleku mal žltú Dávidovu hviezdu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kyjev začal odstraňovať pamätník veliteľa Červenej armády Mykolu Ščorsa

Ščors bol ukrajinský komunista, ktorý bojoval na strane sovietskej Červenej armády počas ukrajinskej vojny za nezávislosť v roku 1917.

Jeden komentár

  1. zidia robia horsie veci ako robili nemci pocas nimi nazvaneho holokaustu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *