Home / SLOVENSKO / Žena chcela skočiť pod vlak, zachytil ju okoloidúci a na pomoc prišli aj policajti (foto)

Žena chcela skočiť pod vlak, zachytil ju okoloidúci a na pomoc prišli aj policajti (foto)

20.9.2023 (SITA.sk) – Ženu, ktorá chcela v nedeľu 17. septembra popoludní skočiť pod vlak, na moste vo Zvolene chytil okoloidúci. Po chvíli ju však už nevládal udržať. Ako informoval hovorca mesta Martin Svatuška, v tom čase zasiahli zvolenskí mestskí policajti Martin Jaso a Ján Kalman, ktorí na miesto prišli na základe hlásenia.

Podali pomocnú ruku

O 16:55 sme prijali hlásenie, že na moste ponad železničnú trať na Dobronivskej ceste sa nachádza žena, ktorá z neho chce skočiť. Okamžite sme na miesto vyslali hliadku, ktorej členovia mali preveriť hlásenie a v prípade potreby podať pomocnú ruku,“ hovorí náčelník mestskej polície Jozef Záchenský.

Úlohu splnili policajti doslova. Zachytili ženu a pomohli aj vysilenému mužovi, ktorý by ju viac neudržal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podarilo sa im ju udržať

Už keď sme sa blížili k miestu, bolo nám jasné, že situácia je vážna. Žena stála na vonkajšej strane mosta a držal ju okoloidúci. Napätie ešte viac vzrástlo, keď žena spozorovala prichádzajúci vlak. Kričala, že už ide jej vlak a bola odhodlaná skočiť. Ak by sa jej podarilo vytrhnúť sa nám z rúk, je veľmi pravdepodobné, že by svoju hrozbu naplnila,“ popisuje situáciu Jaso.

Našťastie sa nám ju podarilo udržať a následne dostať ponad zábradlie späť na bezpečnú stranu mosta. Ďakujeme aj kolegyni zo štátnej polície, ktorá nám v tom pomohla. Na moste sme potom rozrušenú ženu upokojovali až do príchodu zdravotníckych záchranárov, ktorých sme privolali,“ dodáva Kalman.

Viac k témam: Pokus o samovraždu
Zdroj: SITA.sk – Žena chcela skočiť pod vlak, zachytil ju okoloidúci a na pomoc prišli aj policajti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Jeden komentár

  1. tato pani to zopakuje…pokial nebude na psychiatrii pod stalym dozorom…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *