Home / SVET / Šéfka nemeckej diplomacie prekvapujúco pricestovala na Ukrajinu, rozhodne podporila jej vstup do EÚ

Šéfka nemeckej diplomacie prekvapujúco pricestovala na Ukrajinu, rozhodne podporila jej vstup do EÚ

11.9.2023 (SITA.sk) – Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková, ktorá v pondelok prekvapujúco pricestovala na návštevu ukrajinského hlavného mesta, po príchode do Kyjeva uviedla, že Berlín „rozhodne“ podporuje snahu Ukrajiny o vstup do Európskej únie (EÚ). Informuje o tom web CNN, ktorý cituje vyhlásenie na internetovej stránke nemeckého ministerstva zahraničných vecí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rozšírenie EÚ je nevyhnutným geopolitickým dôsledkom ruskej vojny,“ povedala Baerbocková. „Uprostred dažďa bômb, tvárou v tvár ruským tankom, sa Ukrajina sebavedomo a odhodlane vydala na cestu do Európskej únie,“ uviedla šéfka nemeckej diplomacie. „S obrovskou odvahou a odhodlaním Ukrajina zároveň bráni slobodu nás všetkých,“ dodala.

Súčasná návšteva nemeckej ministerky zahraničných vecí na Ukrajine je už štvrtá odvtedy, ako Rusko pred viac ako rokom a pol odštartovalo vojnu proti svojmu západnému susedovi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Členské štáty, Návšteva, rusko-ukrajinský konflikt, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Šéfka nemeckej diplomacie prekvapujúco pricestovala na Ukrajinu, rozhodne podporila jej vstup do EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *