Home / SLOVENSKO / Uskutoční sa diskusia medzi členstvom Rady AVF i ďalších profesijných združení a inštitúcií z audiovizuálneho prostredia

Uskutoční sa diskusia medzi členstvom Rady AVF i ďalších profesijných združení a inštitúcií z audiovizuálneho prostredia

26.8.2023 (SITA.sk) – Začiatkom septembra by sa mala uskutočniť diskusia medzi členstvom Rady Audiovizuálneho fondu (AVF) i ďalších profesijných združení a inštitúcií z audiovizuálneho prostredia. Vo svojom stanovisku to uviedol predseda Rady AVF Vincent Štofaník, ktorý pozvanie na diskusiu od Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) prijal spolu s podpredsedníčkou Rady AVF Slavomírou Salajovou.

Názorové platformy

Diskusia by sa mala venovať súčasnej situácii AVF, a tiež návrhom na riešenie otázok týkajúcich sa podpornej činnosti Fondu v najbližšom období.

„Nie je možné reagovať na všetky individuálne podnety, a preto oceňujem iniciatívu SFTA, ktorej záštita a platforma umožní čo najširšiu účasť všetkých, ktorí chcú seriózne diskutovať o budúcnosti AVF. V budúcnosti sa nebránim účasti ani na ďalších názorových platformách, pretože je dôležité spolu konštruktívne a vecne komunikovať a nie posielať si odkazy cez médiá,“ uviedol Štofaník.

SFTA vyjadrila znepokojenie

Doplnil, že o liste SFTA, ktorým ho na diskusiu pozvala, Radu AVF informoval, a verí, že i ďalší jej členovia sa diskusie zúčastnia, rovnako ako zástupcovia profesijných organizácií a inštitúcií z prostredia audiovízie.

Prezídium SFTA pred niekoľkými dňami vyjadrilo znepokojenie nad situáciou okolo AVF a apelovalo na na Radu AVF, aby čo najskôr prezentovala zistenia skutkového stavu vo Fonde a jeho operatívne riešenia, a to na odbornej a verejnej platforme.

Prezídium SFTA vo svojom stanovisku tiež uviedlo, že je pripravené poskytnúť súčinnosť a vytvoriť platformu pre profesijné združenia na diskusiu o situácii v slovenskej audiovízii.

Viac k témam: Audiovízia, Audiovizuálny fond
Zdroj: SITA.sk – Uskutoční sa diskusia medzi členstvom Rady AVF i ďalších profesijných združení a inštitúcií z audiovizuálneho prostredia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd odročil dovolanie prokuratúry v neprospech dvojice z kauzy Judáš, Gašparovič neprišiel a podal námietku na Klimenta

Špeciálna prokuratúra dovolanie podala v neprospech odsúdených z dôvodu nesúhlasu s právnou kvalifikáciou konania dvojice zo strany Najvyššieho súdu SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *