Home / SLOVENSKO / Uskutoční sa diskusia medzi členstvom Rady AVF i ďalších profesijných združení a inštitúcií z audiovizuálneho prostredia

Uskutoční sa diskusia medzi členstvom Rady AVF i ďalších profesijných združení a inštitúcií z audiovizuálneho prostredia

26.8.2023 (SITA.sk) – Začiatkom septembra by sa mala uskutočniť diskusia medzi členstvom Rady Audiovizuálneho fondu (AVF) i ďalších profesijných združení a inštitúcií z audiovizuálneho prostredia. Vo svojom stanovisku to uviedol predseda Rady AVF Vincent Štofaník, ktorý pozvanie na diskusiu od Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) prijal spolu s podpredsedníčkou Rady AVF Slavomírou Salajovou.

Názorové platformy

Diskusia by sa mala venovať súčasnej situácii AVF, a tiež návrhom na riešenie otázok týkajúcich sa podpornej činnosti Fondu v najbližšom období.

„Nie je možné reagovať na všetky individuálne podnety, a preto oceňujem iniciatívu SFTA, ktorej záštita a platforma umožní čo najširšiu účasť všetkých, ktorí chcú seriózne diskutovať o budúcnosti AVF. V budúcnosti sa nebránim účasti ani na ďalších názorových platformách, pretože je dôležité spolu konštruktívne a vecne komunikovať a nie posielať si odkazy cez médiá,“ uviedol Štofaník.

SFTA vyjadrila znepokojenie

Doplnil, že o liste SFTA, ktorým ho na diskusiu pozvala, Radu AVF informoval, a verí, že i ďalší jej členovia sa diskusie zúčastnia, rovnako ako zástupcovia profesijných organizácií a inštitúcií z prostredia audiovízie.

Prezídium SFTA pred niekoľkými dňami vyjadrilo znepokojenie nad situáciou okolo AVF a apelovalo na na Radu AVF, aby čo najskôr prezentovala zistenia skutkového stavu vo Fonde a jeho operatívne riešenia, a to na odbornej a verejnej platforme.

Prezídium SFTA vo svojom stanovisku tiež uviedlo, že je pripravené poskytnúť súčinnosť a vytvoriť platformu pre profesijné združenia na diskusiu o situácii v slovenskej audiovízii.

Viac k témam: Audiovízia, Audiovizuálny fond
Zdroj: SITA.sk – Uskutoční sa diskusia medzi členstvom Rady AVF i ďalších profesijných združení a inštitúcií z audiovizuálneho prostredia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda má záujem postaviť novú väznicu neďaleko Rimavskej Soboty, podľa Suska môže slúžiť aj na iné účely

rojekt mal pôvodne stáť podľa odhadov zhruba 55 miliónov eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *