Home / SVET / Fíni zatkli vodcu ruskej polovojenskej organizácie Rusič, je podozrivý z terorizmu na Ukrajine 

Fíni zatkli vodcu ruskej polovojenskej organizácie Rusič, je podozrivý z terorizmu na Ukrajine 

25.8.2023 (SITA.sk) – Vo Fínsku zatkli jedného z vodcov ruskej polovojenskej organizácie Rusič Jana Petrovského, ktorý je podozrivý z teroristických činov spáchaných v Luhanskej a Doneckej oblasti na Ukrajine prinajmenšom od júna 2014 do augusta 2015.

Na Petrovského sa vzťahujú sankcie Európskej únie a USA pre akcie ohrozujúce suverenitu a nezávislosť Ukrajiny a bezpečnosť krajiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na fínsky portál MTV.

Podľa amerického ministerstva financií Petrovskij od roku 2022 velil skupine Rusič, ktorú pred ním viedol neonacistický žoldnier Alexej Miľčakov. Petrovskij sa podľa amerických predstaviteľov vedenia militantov ujal po zranení Miľčakova v bojoch o Charkov v roku 2022.

Fínska polícia požiadala o predĺženie zadržania Petrovského „s cieľom uľahčiť vyšetrovanie a vydanie tohto páchateľa“. O jeho vydanie požiadala Ukrajina. Nórska vysielacia spoločnosť NRK uviedla, že Petrovskij, ktorý v mladosti niekoľko rokov žil vo Fínsku, sa zúčastnil aj vo vojne v Sýrii ako člen krajne pravicovej skupiny bojujúcej na strane režimu prezidenta Baššára al-Asada.

Viac k témam: Terorista, Zatknutie
Zdroj: SITA.sk – Fíni zatkli vodcu ruskej polovojenskej organizácie Rusič, je podozrivý z terorizmu na Ukrajine  © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny

V prieskume sa pýtali mladých Ukrajincov žijúcich doma aj vo vedľajšom Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *