Home / SVET / Zvýšený počet vojakov na hranici Poľska s Bieloruskom má podľa Błaszczaka „potenciál odstrašovania“

Zvýšený počet vojakov na hranici Poľska s Bieloruskom má podľa Błaszczaka „potenciál odstrašovania“

12.8.2023 (SITA.sk) – Zvýšený počet vojakov na hranici Poľska s Bieloruskom má byť podľa poľského ministra obrany odstrašujúcim prostriedkom v čase „destabilizujúcich“ bieloruských činov.

Mariusz Błaszczak sa tak vyjadril počas návštevy Jaryłówky vo východnom Poľsku, kde sa stretol s niektorými vojakmi, ktorých nedávno vyslali k hranici.

Niet pochýb o tom, že bieloruský režim spolupracuje s Kremľom a že útoky na poľskú hranicu majú destabilizovať našu krajinu,“ povedal minister. Kroky Bieloruska „predstavujú hrozbu pre našu bezpečnosť“ a z tohto dôvodu Poľsko buduje svoj „potenciál odstrašovania“, dodal.

Dva bieloruské vrtuľníky minulý týždeň na krátko narušili poľský vzdušný priestor, čo je podľa Varšavy úmyselná provokácia. Provládna skupina v Bielorusku tiež nedávno tvrdila, že poľskí politici, ktorí podporujú Ukrajinu v jej vojne proti ruskej agresii, „zapaľujú oheň vojny svojimi činmi a rétorikou“ a sú „poháňaní šialenstvom šovinizmu“.

Błaszczak tento týždeň povedal, že plánujú vyslať k hranici s Bieloruskom až 10-tisíc vojakov. Niektorí budú mať aktívny výcvik, iní hliadkovať a ďalší budú v pohotovosti.

Viac k témam: Bezpečnosť, Poľský minister obrany, Poľský vzdušný priestor
Zdroj: SITA.sk – Zvýšený počet vojakov na hranici Poľska s Bieloruskom má podľa Błaszczaka „potenciál odstrašovania“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyšetrovanie odhalilo pôvod rakety, na územie Poľska minulý rok dopadla zablúdená ukrajinská strela

Raketa spôsobila smrť dvoch ľudí v poľskej obci Przewodów.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *