Home / SVET / Na ženu v Texase zhodil jastrab hada, utrpela vážne zranenia a problémy má aj so spánkom

Na ženu v Texase zhodil jastrab hada, utrpela vážne zranenia a problémy má aj so spánkom

12.8.2023 (SITA.sk) – Istá Texasanka sa stala súčasne obeťou útoku jastraba i hada, keď na ňu vták, ktorý sa živí hadmi, omylom zhodil hada. O bizarnom incidente informuje spravodajský portál BBC.

Potravu sa snažil získať naspäť

Šesťdesiatštyriročná Peggy Jones 25. júla v meste Silsbee v Texase, neďaleko hraníc s Louisianou, kosila trávnik, keď na ňu okololetiaci jastrab pustil hada a potom sa zlostne pokúsil získať svoju potravu naspäť.

Zatiaľ čo sa jej had obtočil okolo ruky a útočil jej na tvár, vták sa ho pokúšal odniesť, no pritom zaboril žene pazúry hlboko do ruky. Jastrabovi sa nakoniec podarilo hada odniesť a napadnutú ženu mohol manžel odviezť do nemocnice.

Žena si myslela, že zomrie

Mala som bodné rany, rezné rany, odreniny, škrabance a vážne pomliaždeniny,“ vymenovala Jones v rozhovore pre CBS a dodala, že had jej pri útoku na tvár poškodil okuliare.

Útok bol podľa nej traumatizujúci a myslela si, že zomrie. Odvtedy, čo sa to stalo, má tiež podľa vlastných slov problémy so spánkom.

Viac k témam: Útok hada, Zahraničie, Zranenia
Zdroj: SITA.sk – Na ženu v Texase zhodil jastrab hada, utrpela vážne zranenia a problémy má aj so spánkom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím

Rusi začali s výstavbou železničného mosta pri obci Hranitne cez rieku Kalmius.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *