Home / SVET / CIA spustila online kampaň, z Rusov proti vojne na Ukrajine by sa mohli stať špióni

CIA spustila online kampaň, z Rusov proti vojne na Ukrajine by sa mohli stať špióni

16.5.2023 (SITA.sk) – Americká Ústredná spravodajská služba (CIA) spustila online kampaň na nábor spolupracovníkov z Ruska.

Konto na Telegrame

Ako referuje spravodajský web CNN, predstavitelia amerických spravodajských služieb veria, že je to „bezprecedentná“ príležitosť presvedčiť Rusov nespokojných s vojnou na Ukrajine a životom v Rusku, aby sa podelili o svoje tajomstvá.

CIA si vytvorila konto na sociálnej sieti Telegram, ktorá je v Rusku veľmi populárnym zdrojom nefiltrovaných správ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pokyny na bezpečné spojenie

CIA najprv zverejnila video na Telegrame, ktoré končí pokynmi, ako sa anonymne a bezpečne spojiť so CIA. Video bolo zverejnené aj na iných platformách vrátane YouTube, Twitteru, Instagramu a Facebooku.

Predstavitelia CIA zapojení do projektu uviedli, že ruská invázia na Ukrajinu vytvorila historický moment, „aby k nám Rusi prišli a poskytli informácie, ktoré Spojené štáty potrebujú“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Špión, Ústredná spravodajská služba CIA
Zdroj: SITA.sk – CIA spustila online kampaň, z Rusov proti vojne na Ukrajine by sa mohli stať špióni © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Erdoğan porazil Kılıçdaroğlua a bude prezidentom ďalších päť rokov

Recep Tayyip Erdoğan je pri moci už 20 rokov, k víťazstvu vo voľbách mu už zablahoželalo viacero svetových politikov vrátane Emmanuela Macrona či Vladimira Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *