Home / SLOVENSKO / Ministerka práce Gaborčáková sa zameria na čerpanie eurofondov a včasné doručovanie pomoci ľuďom

Ministerka práce Gaborčáková sa zameria na čerpanie eurofondov a včasné doručovanie pomoci ľuďom

15.5.2023 (SITA.sk) – Zabezpečiť plynulý chod rezortu práce a sociálnych vecí, čerpanie eurofondov a plnenie si všetkých zákonných povinností sú tri priority novej ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Sone Gaborčákovej.

Ako uviedla na tlačovej besede, ide o „košatý“ rezort, v ktorom je potrebné doručovať pomoc ľudom hneď, ako ju potrebujú. Za dôležité považuje čerpanie eurofondov so zameraním sa na zraniteľné skupiny a podporu zamestnávania uchádzačov o prácu.

Nastaviť chce poradenské procesy

„Nastavím poradenské procesy, aby nový minister spúšťal poradenské systémy pre rodinu, jednotlivcov a pár,“ povedala. Eurofondy chce preto nastaviť tak, aby sa z nich financovalo poradenstvo pre rodiny. Spomenula aj reformu dlhodobej starostlivosti, čo je jedným z míľnikov plánu obnovy.

V súvislosti s plnením si zákonných povinností poukázala na zvýšenie príspevku na sociálne služby na rok 2024, ako aj stanovenie budúcoročnej minimálnej mzdy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vymenovala úradnícku vládu (fotografie)

Dôvera voči sociálnym pracovníkom

„Moje vymenovanie vnímam ako prejav profesionálnej dôvery voči sociálnym pracovníkom na Slovensku,“ povedala. Od roku 1989 podľa nej nebol na čele rezortu človek, ktorý bol vzdelaný v oblasti sociálnej práce a ktorý v tejto oblasti aktívne pôsobil.

„Chcem zúročiť moje celoživotné skúsenosti zo sociálnej pomoci, štátnej sociálnej podpory, sociálnoprávnej ochrany detí a kurately dospelých,“ dodala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Ministerka práce Gaborčáková sa zameria na čerpanie eurofondov a včasné doručovanie pomoci ľuďom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *