Home / SLOVENSKO / Úradnícka vláda podľa Fica zrejme na 100 percent nezíska dôveru, Smer by ju podporil len pod jednou podmienkou

Úradnícka vláda podľa Fica zrejme na 100 percent nezíska dôveru, Smer by ju podporil len pod jednou podmienkou

7.5.2023 (SITA.sk) – Je pravdepodobné, možno až 100-percentné, že úradnícka vláda vymenovaná prezidentkou Zuzanou Čaputovou nezíska dôveru parlamentu.

V diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska O 5 minút 12 to v súvislosti s avizovanou rezignáciou povereného predsedu vlády Eduarda Hegera povedal šéf strany Smer-SD Robert Fico.

Zároveň pripomenul, že aj úradnícka vláda musí do 30 dní od vymenovaní spracovať svoje programové vyhlásenie.

„A národná rada jej buď vysloví, alebo nevysloví dôveru,“ povedal Fico. Zároveň zdôraznil, že jeho strana by takúto vládu podporila len za podmienky, že by krajinu priviedla k predčasným voľbám v termíne skoršom ako 30. september.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Úradnícka vláda podľa Fica zrejme na 100 percent nezíska dôveru, Smer by ju podporil len pod jednou podmienkou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ľudia chcú pre poslancov aj testy gramotnosti, lebo v parlamente sedí „hotová katastrofa“

Z prieskumu tiež vyplynulo, že stranu Smer-SD by vo vláde chcelo 31 percent respondentov. Najmenej si občania Slovenska želajú strany Aliancia, OĽaNO a priatelia, Za ľudí a Demokrati.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    a bordel na Slovensku bude pokracovat plnou parou vpred…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *