Home / SVET / Korunovácie kráľa Karola III. sa zúčastní aj prezidentka Čaputová, pozvaná je aj do Buckinghamského paláca (foto)

Korunovácie kráľa Karola III. sa zúčastní aj prezidentka Čaputová, pozvaná je aj do Buckinghamského paláca (foto)

5.5.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok odchádza do Londýna, kde bude Slovenskú republiku zastupovať na korunovácii nového britského kráľa Karola III.

Viac o téme: Korunovácia britského kráľa Karola III.

Slávnostná ceremónia sa uskutoční v sobotu 6. mája vo Westminsterskom opátstve. Informuje o tom v tlačovej správe hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, podľa ktorého prezidentku bude na pozvanie kráľovského dvora sprevádzať jej partner Juraj Rizman.

V piatok podvečer sa spolu zúčastnia aj na slávnostnej recepcii podávanej kráľom Karolom III., ktorá sa koná pri príležitosti korunovácie v Buckinghamskom paláci. Prezidentka sa vlani zúčastnila aj na poslednej rozlúčke so zosnulou panovníčkou Alžbetou II.

 „Je pre mňa veľkou cťou reprezentovať Slovensko na tak výnimočnej historickej udalosti, akou bude korunovácia kráľa Karola III. a kráľovnej Kamily vo Westminsterskom opátstve,“ uviedla Čaputová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Korunovácia britského kráľa Karola III. (fotografie)

Viac k témam: Korunovácia britského kráľa Karola III., Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Korunovácie kráľa Karola III. sa zúčastní aj prezidentka Čaputová, pozvaná je aj do Buckinghamského paláca (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moravu a Sliezsko zasiahli silné búrky, vyžiadali si aj jednu obeť

Hasiči riešili predovšetkým popadané stromy a odčerpanie vody.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    kralovska chunta odpratala Dianu a teraz idu na jej hrobe robit žúrku…len aby svet nebol sokovany z toho co sa začne vo Velkej Britanii s istymi ludmi diať…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *