Home / SLOVENSKO / Horskí záchranári pomáhali vo Velickej doline opitému turistovi, ktorý sa s kamarátom podvečer vybral na Sliezsky dom

Horskí záchranári pomáhali vo Velickej doline opitému turistovi, ktorý sa s kamarátom podvečer vybral na Sliezsky dom

29.4.2023 (SITA.sk) – Horskí záchranári zasahovali v piatok večer vo Velickej doline. O pomoc ich krátko po 21:00 požiadal slovenský turista, ktorý sa podvečer spolu s kamarátom vybral z Tatranskej Polianky po zelenom turistickom chodníku na Sliezsky dom.

Počas výstupu však kamarát požil väčšie množstvo alkoholu a nad Velickou poľanou zostal ležať na chodníku a nebol schopný ďalšieho postupu. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

Druhý z dvojice po príchode na Sliezsky dom privolal pomoc. „Vzhľadom na to, že teploty počas noci klesajú pod bod mrazu a mužovi, ktorý zostal ležať na chodníku hrozilo podchladenie, ktoré by mohlo mať až fatálne následky, na pomoc mu odišli štyria záchranári zo Starého Smokovca,“ opísala HZS.

Muža záchranári našli mimo chodník, v lese pod Velickou poľanou. Následne mu pomohli vo výstupe na Sliezsky dom a odtiaľ ho aj s jeho kamarátom zviezli na parkovisko do Tatranskej Polianky. Muži následne pokračovali samostatne.

Viac k témam: Horskí záchranári, opitý turista
Zdroj: SITA.sk – Horskí záchranári pomáhali vo Velickej doline opitému turistovi, ktorý sa s kamarátom podvečer vybral na Sliezsky dom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Jeden komentár

  1. skoda, ze sa to nedá aby ho na chodniku nechali horskí zachranari celu noc aby vytriezvel…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *