Home / SLOVENSKO / Trnava vybrala za parkovanie v meste viac ako 1,5 milióna eur, ide o rekordnú čiastku

Trnava vybrala za parkovanie v meste viac ako 1,5 milióna eur, ide o rekordnú čiastku

11.4.2023 (SITA.sk) – Trnava vybrala v minulom roku za parkovanie v meste 1,6 milióna eur. Ide o rekordnú čiastku, v predchádzajúcich rokoch sa príjem z poplatku za parkovanie pohyboval na úrovni okolo 950-tisíc eur.

Zvýšenie sadzieb

V minulom roku sa v príjmoch naplno prejavilo zvýšenie sadzieb za parkovanie v centre mesta, platné od augusta 2021, ako aj postupné rozširovanie plateného parkovania so zvýhodnením rezidentov mimo centra. V tomto roku má Trnava v rozpočte naplánovaný príjem z poplatku za parkovanie vo výške 2 milióny eur.

Príjmy z parkovania boli podľa záverečného účtu mesta Trnavy za rok 2022 dosiahnuté hotovostnými a kartovými úhradami v parkovacích automatoch, zaslaním SMS správ, platbami prostredníctvom webovej aplikácie, ako aj nákupom parkovacích kariet.

Kontrola plateného parkovania

Mestská polícia v Trnave začala minulý rok na kontrolu plateného parkovania využívať vozidlo vybavené kamerami, ktoré v platených zónach za jazdy skenujú evidenčné čísla zaparkovaných áut. Toto vozidlo podľa náčelníka Mestskej polície v Trnave Ivana Ranušu výrazne zefektívnilo kontrolu plateného parkovania.

Trnava za ostatných desať rokov vybrala na poplatku za parkovanie 9,5 milióna eur. Výrazný prepad v príjmoch nastal len v roku 2020, keď platili prísne protipandemické opatrenia. V predpandemickom roku 2019 išlo do rozpočtu mesta z parkovania 993-tisíc eur, v roku 2021 takmer 964-tisíc eur.

Poplatky za parkovanie sú príjmom mesta, Trnava nevyužíva na ich výber žiadne ďalšie subjekty.

Viac k témam: mestské poplatky, Parkovanie, Platené parkovisko, protipandemické opatrenia
Zdroj: SITA.sk – Trnava vybrala za parkovanie v meste viac ako 1,5 milióna eur, ide o rekordnú čiastku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficova vláda chce zrušiť Radu pre štátnu službu, ktorú pred rokmi sama navrhla. SaS považuje návrh za nelegitímny

Každý rok narastá nielen počet štátnych úradníkov, dohodárov, ale aj osobné platy, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 5 000 do 20-tisíc eur, poukázal Vladimír Ledecký.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *