Home / SVET / Ženu zadržanú v súvislosti so smrťou prokremeľského vojenského blogera obvinili z terorizmu

Ženu zadržanú v súvislosti so smrťou prokremeľského vojenského blogera obvinili z terorizmu

4.4.2023 (SITA.sk) – Podozrivú ženu, ktorú zadržali v súvislosti s explóziou, pri ktorej v Petrohrade zahynul známy prokremeľský vojenský bloger, obvinili z terorizmu. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý sa zaoberá závažným zločinom.

Údajné dôkazy o zapojení Ukrajiny

Dariu Trepovovú v utorok , kde súd rozhodne o tom, či ju budú naďalej držať vo väzbe. Očakáva sa, že prokurátori požiadajú súd o predĺženie väzby a aj výbor uviedol, že to súdu odporučí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyšetrovací výbor tiež uviedol, že má dôkazy, že útok zorganizovali ukrajinské bezpečnostné služby s pomocou protikorupčnej nadácie uväzneného ruského opozičného vodcu Alexeja Navaľného. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak však označil výbuch za súčasť ruského „vnútorného politického boja“.

Atentát na ruského vojnového blogera

Štyridsaťročný Vladlen Tatarskij, vlastným menom Maxim Fomin, zahynul v nedeľu, keď viedol diskusiu v kaviarni na brehu rieky Nevy v historickom centre Petrohradu. Explózia zároveň zranila viac ako 30 ľudí. Výbuch spôsobila soška, ktorú dostal Tatarskij.

V pondelok úrady zverejnil video, ktoré je pravdepodobne natočené pod nátlakom a bolo v ňom počuť ako Trepovová priznala, že priniesla sošku do kaviarne, ktorá neskôr vybuchla. Dvadsaťšesťročná žena však nepovedala, že vedela, že nastane výbuch, ani nepriznala žiadnu ďalšiu úlohu.

Viac k témam: Atentát, Bloger, rusko-ukrajinský konflikt, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – Ženu zadržanú v súvislosti so smrťou prokremeľského vojenského blogera obvinili z terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas protivojnových demonštrácií a spomienok na Navaľného zadržali desiatky ľudí

Podľa OVD-Info väčšiu časť ľudí zadržali na mítingoch na počesť Navaľného a niekoľkých na protivojnových protestoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *