Home / SVET / Exprezident USA Trump má po dvoch rokoch odblokovaný kanál na YouTube

Exprezident USA Trump má po dvoch rokoch odblokovaný kanál na YouTube

17.3.2023 (SITA.sk) – Videoslužba YouTube po dvoch rokoch obnovila kanál bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Exprezidenta zablokovali na platforme v januári 2021 po útoku jeho podporovateľov na Kapitol, pričom to odôvodnili porušením pravidiel o podnecovaní násilia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

„Starostlivo sme vyhodnotili pokračujúce riziko násilia v reálnom svete a zároveň sme vyvážili možnosť, aby voliči počuli rovnako od hlavných národných kandidátov pred voľbami. Tento kanál bude aj naďalej podliehať našim pravidlám, rovnako ako ktorýkoľvek iný kanál na YouTube,“ uviedli zástupcovia YouTube vo vyhlásení na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Trump má svoju Truth Social

Krok platformy, ktorá patrí technologickému gigantu Google, nasleduje po tom, čo podobné kroky už prijala firma Meta, ktorá vlastní Facebook a Instagram, aj spomenutý Twitter.

Spomenuté platformy zablokovali Trumpa po udalostiach v Kapitole zo 6. januára 2021. O niekoľko mesiacov neskôr si založil vlastnú platformu Truth Social.

Milióny sledovateľov

Vlani Trump oznámil, že sa v roku 2024 znova chystá kandidovať na prezidenta, a odvtedy sa postupne uvoľnili jeho zákazy na sociálnych sieťach.

Trump má na YouTube viac ako 2,6 milióna odberateľov, na Twitteri ho sleduje 87 miliónov účtov, 34 miliónov na Facebooku a 23 miliónov na Instagrame. Napriek jeho základni sledovateľov však nie je isté, že sa Trump vráti k zverejňovaniu videí na YouTube, upozorňuje BBC.

Viac k témam: Sociálne médiá
Zdroj: SITA.sk – Exprezident USA Trump má po dvoch rokoch odblokovaný kanál na YouTube © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    krucinál to sa mi ale velmi „ulavilo“…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *