Home / SVET / Ruské sily v Bachmute sú čiastočne vyčerpané, tvrdí ukrajinský vojak, intenzita delostreleckej paľby sa znížila

Ruské sily v Bachmute sú čiastočne vyčerpané, tvrdí ukrajinský vojak, intenzita delostreleckej paľby sa znížila

17.3.2023 (SITA.sk) – Ruské sily sú v niektorých častiach mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny „čiastočne vyčerpané“. Ako referuje spravodajský web CNN, v piatok to pre národnú televíziu povedal ukrajinský vojak Jurij Syroťuk.

„Minulý týždeň nepriateľ zúrivo útočil a útoky boli maximálne. Nepriateľ sa ponáhľal, vyhrážal sa, tvrdil, že Bachmut je obkľúčený, a posielal svojich vojakov na smrť, predovšetkým na našej strane frontu,“ povedal Syroťuk a dodal, že tvrdé boje vyčerpali nepriateľa, pričom od predminulej noci sa intenzita delostreleckej paľby znížila.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„To znamená, že sme čiastočne vyčerpali nepriateľa, nechali ho vykrvácať a snažíme sa ho zatlačiť späť,“ poznamenal ukrajinský vojak. Podotkol však, že napriek tomu situácia v Bachmute a jeho okolí zostáva veľmi aktívna.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské sily v Bachmute sú čiastočne vyčerpané, tvrdí ukrajinský vojak, intenzita delostreleckej paľby sa znížila © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *