Home / SVET / Ruské sily v Bachmute sú čiastočne vyčerpané, tvrdí ukrajinský vojak, intenzita delostreleckej paľby sa znížila

Ruské sily v Bachmute sú čiastočne vyčerpané, tvrdí ukrajinský vojak, intenzita delostreleckej paľby sa znížila

17.3.2023 (SITA.sk) – Ruské sily sú v niektorých častiach mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny „čiastočne vyčerpané“. Ako referuje spravodajský web CNN, v piatok to pre národnú televíziu povedal ukrajinský vojak Jurij Syroťuk.

„Minulý týždeň nepriateľ zúrivo útočil a útoky boli maximálne. Nepriateľ sa ponáhľal, vyhrážal sa, tvrdil, že Bachmut je obkľúčený, a posielal svojich vojakov na smrť, predovšetkým na našej strane frontu,“ povedal Syroťuk a dodal, že tvrdé boje vyčerpali nepriateľa, pričom od predminulej noci sa intenzita delostreleckej paľby znížila.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„To znamená, že sme čiastočne vyčerpali nepriateľa, nechali ho vykrvácať a snažíme sa ho zatlačiť späť,“ poznamenal ukrajinský vojak. Podotkol však, že napriek tomu situácia v Bachmute a jeho okolí zostáva veľmi aktívna.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské sily v Bachmute sú čiastočne vyčerpané, tvrdí ukrajinský vojak, intenzita delostreleckej paľby sa znížila © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietne Fínsko ponuku Turecka? Prezident Niinistö pripustil vstup do NATO ešte pred Švédskom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho vláda bude napredovať v procese ratifikácie prihlášky Fínska do aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *