Home / SLOVENSKO / Podvodníci pripravili dôchodkyňu o celoživotné úspory, polícia apeluje na občanov

Podvodníci pripravili dôchodkyňu o celoživotné úspory, polícia apeluje na občanov

6.3.2023 (SITA.sk) – Podvodníci pripravili 79-ročnú ženu z Topoľčian o celoživotné úspory. Neznáma žena telefonicky oslovila dôchodkyňu s tým, že je z polície, vyšetrujú vlámania do domov a zlodeji vraj majú vytypovaný jej dom. Staršiu ženu požiadala, aby všetky peniaze a cennosti dala do tašky a položila ju pred dom a že po akcii žene všetko vrátia.

Majetok vyložila na chodník

Ako informovala nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti, dôchodkyňa v strachu o svoj majetok podvodníčku poslúchla a v bielej kabelke vyložila na chodník pred domom 14 500 eur. Keď sa vrátila k telefónu žena na druhom konci linky pokračovala v rozhovore a podľa polície si vymýšľala rôzne témy, aby seniorku udržala v pozornosti.

Na konci hovoru jej oznámila, že si môže ísť pred dom pre svoje peniaze, lebo akcia sa skončila. Na chodníku však poškodená už žiadnu tašku nenašla.

Polícia varuje občanov

Polícia apeluje na všetkých občanov, aby si všetky podozrivé žiadosti o peniaze z akéhokoľvek dôvodu najskôr preverili u svojich príbuzných.

Volajte svojim deťom, vnúčatám, susedom či priateľom skôr, ako vydáte svoje úspory do cudzích rúk. Prípadne sa obráťte na políciu na telefónne číslo 158,“ vyzýva starších občanov v závere statusu polícia.

Viac k témam: Dôchodcovia, Krádež, Podvod
Zdroj: SITA.sk – Podvodníci pripravili dôchodkyňu o celoživotné úspory, polícia apeluje na občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cestovný ruch v Bratislave: Aké sú jeho najväčšie výzvy a ciele?

Bratislava, hlavné mesto Slovenska, sa stáva čoraz populárnejšou turistickou destináciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *