Home / SLOVENSKO / Demokrati sa budú usilovať o vytvorenie Veľkonočnej dohody, hľadajú alternatívu voči populizmu a extrémizmu

Demokrati sa budú usilovať o vytvorenie Veľkonočnej dohody, hľadajú alternatívu voči populizmu a extrémizmu

6.3.2023 (SITA.sk) – Občianski demokrati Slovenska (ODS) sa budú aj naďalej usilovať o vytvorenie Veľkonočnej dohody demokratických strán Pre lepšie Slovensko. V tlačovej správe o tom informovala strana ODS, ktorá vo vnútrostraníckom referende rozhodovala o ďalšom postupe pred septembrovými predčasnými voľbami. Členovia ODS aj naďalej veria opodstatnenosti vzniku strany a pokračujú v úsilí naplniť svoju dlhodobú politickú víziu.

Cieľom strany je obsadiť uvoľnený stredo-pravý politický priestor a vytvoriť tak rozumnú alternatívu voči populizmu a extrémizmu, ktoré v súčasnej politickej reprezentácii prevládajú,“ uviedla strana s tým, že vedenie súčasne bude pokračovať v rokovaní s demokratickými partnermi tak, aby neprepadol jediný demokratický hlas.

Strana sa bude snažiť, aby k Veľkonočnej dohode pristúpilo čo najviac partnerov, ktorí budú postupovať spoločne a poskytnú príležitosť aj novým a minulosťou nezaťaženým politikom,“ uzavrela strana.

Viac k témam: Demokrati, Extrémizmus, Politická kríza, Populizmus, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Demokrati sa budú usilovať o vytvorenie Veľkonočnej dohody, hľadajú alternatívu voči populizmu a extrémizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda má záujem postaviť novú väznicu neďaleko Rimavskej Soboty, podľa Suska môže slúžiť aj na iné účely

rojekt mal pôvodne stáť podľa odhadov zhruba 55 miliónov eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *